Vienas kompiuteris vietoj dviejų
Vis dažniau ir garsiau girdime apie planšetinius kompiuterius, kurie sparčiai tobulėja ir neretai atima duoną iš nešiojamųjų kompiuterių gamintojų. Tokie įrenginiai pasižymi lengvumu ir mobilumu, jais patogu stebėti informaciją, naršyti naujienas internete, tačiau yra ir savotiškų minusų – su planšete bus sudėtinga daryti biuro darbus, taip pat žaisti sudėtingesnius žaidimus. Taigi, kyla klausimas, ar gali visko norintis vartotojas suderinti planšetinį ir nešiojamąjį įrenginį? Į tokį klausimą bando atsakyti ir populiariausi IT gamintojai, pasauliui pristatydami hibridinius kompiuterius – tai įrenginys, perimantis didžiausius planšetinio ir nešiojamojo kompiuterio privalumus ir visą tai sujungiantis į vieną. Pažiūrėkime atidžiau, ar tai gamintojams tikrai pavyko.
Skirtingos rūšys, skirtingi siekiai
Pirmoji ir pati populiariausia hibridų rūšis – su atskiriamais ekranais. Tai reiškia, kad bet kada galite nuimti ekraną nuo klaviatūros ir naudoti atskirai. Be jokios abejonės, tokia savybė prideda nemažai kompaktiškumo ir komforto. Visgi, yra ir kita medalio pusė – gamintojai susiduria su dideliu iššūkiu, kuomet į tokį įrenginį reikia įdėti labai galingus komponentus. Iš esmės, komponentai nebūna galingesni nei anksčiau buvusių populiarių „netbookų“ ar šiuolaikinių planšečių. Be abejo, į tokį gaminį galima įdėti keturių branduolių procesorių, bet problemos iškyla su operatyvine atmintimi, kietuoju disku ir kitais svarbiais komponentais.
Antroji hibridų rūšis – konverteriai. Jų ekranai nėra visiškai atskiriami nuo klaviatūros, tiesiog kompiuterio dizainas pritaikytas taip, kad būtų galima naudoti kaip planšetinį ir kaip įprastą. Privalumas didžiausias toks, kad čia jau galima sudėti labai galingus komponentus, tačiau didžiausias minusas – kompiuteris sveria gerokai daugiau negu įprasta planšetė, tad jį nešiotis ir kartu keliauti gali būti ne taip patogu kaip su planšetiniu.
Trečioji ir mažiausiai populiari hibridinių gaminių rūšis – nešiojami kompiuteriai su lietimui jautriu ekranu. Galima teigti, kad toks įrenginys yra puikiausiai pritaikytas „Windows 8“ operacinei sistemai. Visgi, nedažnas vartotojas renkasi tokį įrenginį, nes jis yra toks pat sunkus kaip nešiojamasis, tik tiek, kad galima pažaisti lietimui jautrų žaidimą ar pasinaudoti kokia nors smagia programėle.
Tai kokį tuomet rinktis?
Kaip turbūt supratote, hibridinių kompiuterių rinka auga ir vis darosi turtingesnė, todėl nėra taip lengva išsirinkti tinkamą kompiuterį, nei karto nebandžius šių naujovių ir tiksliai nežinant ko iš jo norite.
Pavyzdžiui, jeigu jums reikia pagalbininko kelionėje, kuriuo galėtumėte patogiai naudotis, retai įkrauti ir jums nereikia itin galingų komponentų, tuomet vertėtų rinktis įrenginį su atskiriamu ekranu – vienas iš geriausių pavyzdžių gali būti Acer Aspire Switch serijos hibridas.
Jeigu esate nusiteikę sumokėti daugiau ir norite galingo įrenginio bei jums neatrodo, kad papildomas svoris yra problema, tuomet siūlome konvertuojamuosius kompiuterius – tai gali būti Lenovo Yoga, Lenvo ThinkPad, HP Spectre ir daugelis kitų, kuriuos galite rasti internetinėse elektronikos parduotuvėse.
Ateityje populiarės
Taigi, iš dviejų kompiuterių tikrai galima padaryti vieną. Klausimas tik ar jums to tikrai reikia. Jeigu esate imlus naujovės ir nenorite atsilikti nuo naujausių IT madų, tuomet turėtumėte išbandyti šią naujovę. O rinkoje yra tikrai nemažai pasirinkimų, kadangi hibridinių kompiuterių populiarumas ir pasiūla turėtų augti ir artimoje ateityje.