Straipsnių administracija

straipsniai ir tekstai įvairiomis temomis

DarbasPrekybaStraipsniaiSveikata ir grožis

Kodėl kai kuriose Europos šalyse uždrausti Crocsai?

medicininė avalynėCrocsai – itin patogūs, daug priežiūros nereikalaujantys ir ilgaamžiai batai, kurie greitai išpopuliarėjo ne tik kaip medicininė avalynė, bet ir laisvalaikio apavas. Tačiau 2013 metais Vokietijoje atliktas tyrimas rodo, kad smagieji „krokodiliukai“ yra pavojingi žmogaus sveikatai. Tiesa, kalbama ne apie originalius Crocsus, o apie jų klastotes. Visa bėda, kad atskirti originalą nuo klastotės yra beveik neįmanoma, todėl tokios šalys kaip Vokietija ar Šveicarija ėmėsi visų įmanomų saugos priemonių ir visai uždraudė Crocsus.

Tyrimo metu paaiškėjo, kad šešiuose iš dešimties plastikinių batų porų yra pavojingų, vėžį sukeliančių chemikalų, kurių kiekiai itin dideli ir jie laisvai gali patekti į žmogaus organizmą tiesiog per odą. Pasak specialistų, tie, kurie avi šiuos batus, būtinai privalo mūvėti ir kojines, kad pėda neturėtų jokio kontakto su plastiku, iš kurio yra pagaminti Crocsai. Žinoma, medicininė avalynė ir jos standartai neleidžia medikams vaikščioti be kojinių, tačiau poilsiautojai nelabai kreipia dėmesį į mokslininkų perspėjimus ir toliau basomis pėdomis avi šiuos batus. Beje, nustatyta, kad didžiausią pavojų žmogaus sveikatos gerovei kelia margaspalviai plastikiniai batai, kuriuose gausu pavojingų policiklinių aromatinių angliavandenių. O jų kiekiai gerokai viršija žmogui nepavojingą ribą.

Tiesa, kaip ir buvo minėta, policikliniai aromatiniai angliavandeniai buvo rasti tik neoriginaliuose Crocsuose, be kurių jau sunkiai įsivaizduojama medicininė apranga ar savaitgalis sode. Visgi, originalūs „Crocs“ firmos batai taip pat nėra Dievo dovanelė. Vokietijos mokslininkai jų sudėtyje aptiko specifinius tirpiklius, kurie dirgina žmogaus odą ir gali sukelti ūmią alerginę reakciją. Tyrimai atskleidė, kad šie tirpikliai randami penkiuose iš dešimties batų porų.

Septyniose iš dešimties batų porų buvo aptikta ir sunkiųjų metalų, nors jie negali būti absorbuojami per žmogaus odą, tačiau, kai jie atitarnaus savo ir atsidurs šiukšlyne, į aplinką išsiskirs chromas, švinas ir kadmis. Dėl šių priežasčių vis garsiau kalbama apie Crocsų uždraudimą daugelyje Europos šalių. Tačiau prevencinių apsaugos priemonių imtasi nedaugelyje.

Visgi, Crocsai, be kurių sunkiai įsivaizduojama medicininė apranga, laisvalaikis prie ežero ar sodyboje, nėra nepakeičiami. Šiuo metu rinkoje gausu panašaus dizaino odinių batų, kurie yra itin patogūs, priglunda prie kojos lyg antra oda ir puikiai dėvisi. Žinoma, kol kas jie yra labiau paplitę ligoninėse kaip medicininė avalynė, tačiau populiarėja kaip patogus laisvalaikio apavas.

Tagged:

LEAVE A RESPONSE

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Related Posts