Saulės moduliai: kaip išsirinkti?
Lietuvoje populiarėja saulės energijos įdarbinimas. Vis daugiau gyventojų pradeda domėtis saulės elektrinių įrengimu. Didėjant poreikiui rinkoje, didėja ir pasiūla. Pradėjus domėtis saulės elektrinės įrengimu savo namuose, klientai pastebi, jog rinktis tikrai yra iš ko. Saulės moduliai gali būti įvairių rūšių. Priklausomai nuo to, kokius pasirinksite, priklausys ir jų energingumas bei sugeneruojama saulės energijos grąža.
Polikristaliniai moduliai
Tai dažnai Lietuvoje sutinkami moduliai, kurie atpažįstami iš šviesiai melsvos celių spalvos. Tai geras pasirinkimas tiems, kurie nenori daug investuoti į elektrinę. Šie moduliai yra gana patrauklūs savo kaina, yra lengvai montuojami, tačiau jų efektyvumas labai priklauso nuo aplinkos temperatūros. Pavyzdžiui, pastebima, kad karštomis vasaros dienomis energingumas kiek sumažėja. Tačiau privatūs investuotojai dažnai renkasi šį modulio pasirinkimą dėl palyginti didelės grąžos ir patrauklios kainos santykio.
Monokristaliniai moduliai
Dažniausiai tai yra dėl juodos savo celių spalvos atpažįstami saulės moduliai. Jų efektyvumo koeficientas itin aukštas, be to, galia ne taip jautriai mažėja dėl temperatūrų pokyčių. Dažniausiai tokio tipo moduliai pasirenkami dėl stilingos jų išvaizdos ir plataus pasirinkimo. Tai variantas, kurį klientams siūlo įvairūs gamintojai. Be to, tai puikus pasirinkimas Lietuvos gyventojams, nes moduliai išlieka efektyvus net esant neintensyviai saulės šviesai.
Berėmiai moduliai
Tiems, kurie ieško stilingų modulių, dažniausiai patinka berėmiai arba dar amorfiniais vadinami saulės moduliai. Jie išsiskiria savo išvaizda, nes nematyti celių rėmų. Dažniausiai šio tipo moduliai būna rudos arba juodos spalvos. Jie efektyvus net esant silpnam apšvietimui, todėl tai puikus pasirinkimas tiems, kurie nori itin našios elektrinės. Be to, tai pigus modulio pasirinkimas. Tačiau dėl didelio svorio šie moduliai dažniau montuojami ne ant pastato stogo, o ant žemės paviršiaus.
Dvipusiai moduliai
Vienas moderniausių pasirinkimų. Šie moduliai sudaryti ši celių, kurios sugeria saulės energiją tiek iš vienos, tiek iš kitos pusės. Tai puikus pasirinkimas tais atvejais, kai saulės elektrinė montuojama ne ant pastato stogo, bet ant žemės. Dvipusiai moduliai panaudoja daugiau saulės energijos nei vienpusiai, nes jie sugeria ir nuo žemės atsimušančią saulės energiją. Skaičiuojama, jog tokie moduliai gali sugeneruoti iki 50 proc. daugiau saulės energijos už vienpusius modulius.
Tai tik keli iš galimų saulės modulių pasirinkimų. Norėdami išsirinkti geriausiai atitinkantį Jūsų lūkesčius variantą, nepamirškite kreiptis į profesionalų konsultantą. Jis, atvykęs į Jūsų namus ar kitą vietą, kurioje planuojate įrengti saulės elektrinę, profesionaliai patars, kokius modulius reikėtų rinktis konkrečiu variantu.