Metalo supirkimas: kur ir kaip priduoti metalą?
Tvarkote namus, sodybą ar butą, o gal neseniai atlaisvinti seniai pamirštą garažą, kuriame liko daug metalo atliekų? Greičiausiai, domitės, kur vykdomas metalo supirkimas. Tai yra pats patogiausias ir naudingiausias būdas atsikratyti metalo atliekų. Tad ką reikėtų žinoti apie tai ir kaip tinkamai priduoti metalą?
Kokį metalą galima priduoti?
Metalo supirkimo kainos nėra žemos, tad jeigu neseniai sutvarkėte garažą ar sode, o gal namo kieme kažkur kaupiate nereikalingas negabaritines atliekas, pasitikrinkite, ar tarp jų nėra metalo, kurį būtų galima priduoti. Metalo supirktuvėse superkamas spalvotas ir juodasis metalo laužas, tad pagalvokite, galbūt surinkus visas Jūsų turimas metalo atliekas, susidarys nemažas svoris, o tai reiškia, kad gausite ir nemažai pinigų.
Kaip surūšiuoti metalą?
Labai svarbu žinoti, kad negalima priduoti skirtingo metalo vienoje vietoje, nes jų supirkimo kaina skiriasi. Skirtingo metalo supirkimas atlyginamas skirtingai. Pavyzdžiui, spalvoto metalo kaina dažniausiai skaičiuojama pagal kilogramus. Tai yra vario, žalvario metalo laužas, taip pat aliuminis. Jeigu turite tokių atliekų, surūšiuokite jas kartu, kad būtų patogiau jas priduoti.
Tuo tarpu tokios atliekos kaip įvairios skardos, automobilio kėbulo dalys, jau priskiriamos juodojo metalo laužui. Jį reikėtų priduoti atskirai. Tačiau nepamirškite, kad ne visos metalo supirktuvės superka ir spalvotą, ir juodąjį metalą. Todėl jeigu turite abiejų rūšių atliekų ir norite jų atsikratyti vienu metu, paieškokite, kuri supirktuvė priima ir juodąjį metalo laužą.
Kokio metalo supirkti negalima?
Pasitaiko atvejų, kai metalo supirkimas užtrunka, nes žmonės atveža tai, ko negalima priduoti. Tuomet supirkimo aikštelėje pirmiausia atliekas tenka atrūšiuoti, kad būtų galima supirkti tą metalą, už kurį yra mokama. Todėl prieš vežant metalą į supirkimą, pirmiausia pasidomėkite, ar neturite atliekų, kurių priduoti negalite. Supirkti draudžiama tokias metalo atliekas kaip kapaviečių tvorelės, įmonių reklaminės iškabos, varpai ar kryžiai, vamzdžių dangčiai, kelio ženklai, įvairūs tiltų turėklai ar atitvarai. Nors tai metalinės atliekos, jų priduoti negalima.
Kaip nuvežti metalą į supirktuvę?
Kad metalo supirkimas vyktų greitai ir sklandžiai, pirmiausia metalą surūšiuokite, o tuomet susikraukite jį taip, kad būtų patogu metalo supirktuvėje iškrauti pagal tai, koks tai metalas yra. O jeigu neturite galimybės patys nuvežti metalo atliekų, pasidomėkite, galbūt netoliese yra supirktuvė, kuri gali atvykti ir pati pasiimti metalo laužą. Taip sutaupysite laiko ir nereikės ieškoti specialaus transporto metalui nuvežti.