Pakavimo medžiagų įvairovė
Medžiagos iš kurių gaminamos pakuotės, turi įvairių savybių: jos būna kietos (buteliai, bidonai, dėžės), puskietės (krepšiai, pintos dėžės), taip pat tekstilinės, polimerinės ir t.t.
Įvairiose pramonės šakose dažniausiai naudojamos medžiagos yra lakštinis aliuminis, alavas, lakštinis plienas. Alavas ir lakštinis plienas vis dažniau keičiami į plastiką ir kartoną. Lakštinis plienas vis dar naudojamas ten, kur reikia atlaikyti aukštą spaudimą. Kartono tam neužtenka, nes gaminys gali susigadinti.
Sąlyginai aikštą spaudimą atlaiko stiklas, tačiau pakuojant į jį skysčius (ypač rūgštis) statinėse kyla pavojus dužti, nors šiaip jau stiklas nėra lengvai pažeidžiamas.
Stiprios pakavimo medžiagos yra iš medienos. Populiarūs mediniai pakavimo dėklai, dėžės leidžia transportuoti gaminį saugiai. Keblumų kyla tuomet, kai reikia į dėklus ir dėžes iš medienos supakuoti netaisyklingos formos gaminius (įvairius įrenginius). Be to, naudojant pakavimo medžiagai medieną, reikia skaičiuoti, kiek laiko krovinys keliaus į numatytą vietą ir kiek jis išbus sandėlyje. Ilgai laikant gaminį tokioje pakuotėje, mediena gali pradėti pūti. Medienoje linkę veistis bakterijos, todėl ją reikia impregnuoti tam tinkančiais chemikalais.
Dar viena pakavimui tinkanti medžiaga – kartonas. Tinkamas transportavimui yra labiau drėgmei atsparus lygus kartonas. Būna ir gofruotas, kuris transportuojant atlaiko didesnius smūgius, geriau izoliuoja krovinį nuo aplinkos neigiamo poveikio. Gofruotas kartonas – labai perspektyvi pakavimo medžiaga. Ji lengva, patvari, lanksti. Ją galima perdirbti ir atnaujinti. Ji tinkama ir lengviems, ir sunkiems, ir greitai dūžtantiems gaminiams.
Įpakavimui dar vis naudojamas ir popierius, kuris, populiarėjant plastmasiniam įpakavimui, nebėra taip dažnai naudojamas. Tačiau popieriniuose maišuose dar vis pakuojami dideli kiekiai birių produktų. Popierius kaip ir kartonas gali būti impregnuojamas ir tampa atsparus vandeniui, karščiui. Tačiau bet kokiu atveju popierius linkęs plyšti, todėl šiuo atžvilgiu geriau naudoti plastmasines pakuotes. Jos gaminamos iš polivinilchlorido, polistireno, polietileno, polipropileno.
Populiarios yra plastikinės plėvelės, kurios gali susitraukti ir išsitempti, todėl yra patogios pakuojant įvairius krovinius. Keičiantis temperatūrai, ypač tuomet, kai krovinys būna šilumoje, plėvelė jį sandariai aptempia ir saugo nuo temperatūros pokyčių.
Kaip pramoninė pakuotė plačiai naudojami polipropileno maišai. Jie tinka ir maisto, ir chemijos pramonėje, ir statybose, kur reikalinga tikrai patikima pakuotė, nes yra labai patvarūs. Ypač populiarūs austų polipropileno juostų maišai. Jie saugo nuo drėgmės, dulkių. Kai kada į juos įsiuvamas specialus pamušalas.
Statybose dažnai naudojamas ir pūstas polietilenas. Jis tinka įvairių siūlių, sujungimų izoliavimui, nes gerai sulaiko šilumą, vandenį, garsą, yra atsparus cheminėms medžiagoms. Jei reikia saugiai pargabenti į biurą ar namus baldus, pūstas polietilenas tikrai pagelbės. Jis saugo jautrų baldų paviršių nuo įbrėžimų, gerai atlaiko smūgius.