Pinigų skolinimo veikla užsiimti dabar galima trimis būdais
Skolinti pinigus už palūkanas šiuo metu galima keliais būdais. Lietuvos bankas įspėja, kad norintys pradėti paskolų teikimo verslą, pirmiau turėtų tinkamai pasidomėti teisės aktais, kurie nustato visą tvarką. Fiziniai asmenys lengviau pinigus galėtų skolinti tuo atveju, jeigu paskolos būtų išduodamos su nekilnojamo turto įkeitimu (hipoteka). Tačiau, jeigu kalba eina apie smulkių kreditų teikimą, lieka tik du būdai įteisinti veiklą. Pirmasis variantas – reikėtų rinktis sutelktinio finansavimo platformas. Antrasis – reikėtų steigti įmonę bei atitikti kitus labai griežtus reikalavimus. Norintiems užsiimti tokia veikla bus būtinas ir nemenkas biudžetas, nes didžiausi nuostoliai patiriami būtent tais atvejais, jeigu besiskolinančių asmenų kreditingumo galimybės nėra tinkamai įvertinamos.
Norintys teikti vartojimo kreditus bus nemažas iššūkis įteisinant veiklą. Teks kreiptis į Lietuvos banką, nes vis dėlto – jis pirmiau turės jus įtraukti į kreditorių sąrašą. Į tą sąrašą patekti nėra paprasta – jums reikės įgyvendinti tam tikras sąlygas: teks gauti duomenų valdytojo statusą, teks įrodyti, jog saugojami klientų duomenys bus laikomi trečiosioms šalims neprieinamose vietose, taip pat teks nustatyti vidinę tvarką, kuri reglamentuotų kreditingumo įvertinimo išdavimo procedūrą. Pastarasis reikalavimas būtinas tam, jog Lietuvos bankas įsitikintų, kad tikrai atsakingai užsiimsite šia skolinimo veikla. Tai liečia ir tuos atvejus, jeigu bus teikiami refinansavimo kreditai. Paskolų refinansavimas be užstato gali būti vykdomas tik įsiregistravus viešame kreditorių sąraše.
Skolintis pinigus per sutelktinio finansavimo platformas yra paprasčiau. Norintiems užsiimti šiuo verslu, užteks tik užsiregistruoti vienoje iš pasirinktų platformų. Skolinimo procedūros ten vykdomos kiek kitaip nei įprastose kredito įstaigos. Ten jūs ne skolinsite pinigus – juo investuosite į paskolas. Investavimas grindžiamas tuos, jog vienas kreditorius gali skirti norimą sumą vienai paskolai – gali jos ir neskirti visai, jeigu klientas nepasirodys patikimas.
Tie, kurie turi didžiulį biudžetą, tačiau dėl savo pinigų saugumo ketina lėšas skolinti tik su NT įkeitimu, rizikuoja mažiausiai. Hipoteka garantuoja, jog asmuo grąžins skolą, o jeigu negrąžins – nekilnojamas turtas bus areštuojamas daug paprasčiau. Tiesa, tokiems asmenims taikomi ir kiek lengvesni reikalavimai dėl veiklos įteisinimo.