Straipsnių administracija

straipsniai ir tekstai įvairiomis temomis

NamaiStatyba

Stogas dengiamas keliais atvejais – kai pastatomas naujas namas, rekonstruojamas senas namas arba reikia pakeisti seną stogo dangą nekeičiant stogo konstrukcijos. Dengti stogą pirmą kartą yra lengviau, tai gana greitas ir nesudėtingas darbas jeigu  stogas yra dvišlaitis arba vienašlaitis. Kaip bebūtų net ir keli tūkstančiai eurų yra didelė suma pavyzdžiui senjorams ar jaunai šeimai, reikia didelių santaupų norint pakeisti stogą.

Planuojant stogo dengimo darbus, nuspręskite kokią stogo dangą pasirinksite ir išsiųskite užklausos stogo dengimu užsiimančioms įmonėms ir individualiai dirbantiems meistram. Taip padarę jūs gausite kokia stogo dengimas kaina vyrauja jūsų mieste ir pagal tai pasirinkti jums priimtiną variantą. Nepulkite rinktis pigiausių meistrų nes netaisyklingai sumontuotas stoglangis ar remontas o kelių metų dėl blogo darbo gali kainuoti daug brangiau. Stogo dengimo darbus planuokite iš anksto. Dažiausiai ši darbai atliekami avasarį ir vasarą todėl meistrų pradėkite ieškoti dar žiemą. Gerų meistrų reikia palaukti nes jie turi suplanavę darbus pusei metų į priekį, kai kurie netgi ilgiau.

Dengiant stogą labai svarbu tinkamos medinės konstrukcijos parinkimas ir pritvirtinimas prie mūro. Jei stogo danga yra didelio svorio, pavyzdžiui šiferis, čerpės, dirbtinio ar natūralaus akmens plokštelės, tuomet stogo kontrukcijai reikia sustiprintų didesnio diametro statramsčų ir gegnių. Gegnes galima dėti iš spygliuočių medienos arba surinkti iš medienos drožlių plokščių. Stogo konstrukcijoms tvirtinti naudokite 10 mm storio srieginius strypus su plačiomis poveržlėmis, jais gegnės sujungiamos patikimiausiai. Naudokite ilgus 5mm storo medsraigčius su daliniu sriegiu, rinkitės tik gerai žinomų gamintojų medsraigčius nes stogas patira daug apkrovų dėl vėjo ir sniego, be to pati mediena juda ir nekokybiški varžtai tiesiog skyla ar nutrūksta jų galvutės.

Stogo dengimas visuomet prasideda nuo lietaus surinkimo ir nuvedimo vamzdžių tvirtinimo ir montavimo. Tai reikia padaryti pirmiausia nes stogas visuomet dengiamas nuo apatinės kraštinės kylant į viršų. Kuo mažiau sujungimų turėsite ant stogo dangos ir lietaus nuvedimo sistemos, tuo mažiau problemų kils ateityje. Atminkite veną dalyką, kad ir kaip gerai padarysite sujungimus, naudosite gamintojo rekomenduojamas medžiagas, hermetikus, anksčiau ar vėliau teks šiuos darbus pakartoti, o tai jau yra papildomos išlaidos ir vargas.

Tagged:

LEAVE A RESPONSE

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Related Posts