Straipsnių administracija

straipsniai ir tekstai įvairiomis temomis

NamaiStatyba

Laikydamas kojas šalto vandens dubenyje ir alaus butelį rankoje atsivėsinsi menkai. Vėsinti kambarius karštą vasaros dieną aktualu ne tik gyvenantiems nuosavame name, tai tiek pat svarbu ir butuose. Seno tipo namuose, vadinamose chruščiovkėse sienos storis siekia iki 50 cm, tai puiki izoliacija nuo kaitros tačiau didžioji dauguma daugiaaukščių pastatyta iš poros eilių silikatinių plytų tad vasarą toks sienos storis menkai sulaiko kaitrą ir visi bent kiek protingesni gyventojai įsiegia kondicionierius. Vėsinimo sistemą galite įsirengti ir jūs, apžvelgsime ką ir kaip tai reikia padaryti būten gyvenant ute.

Įrengimo ypatumai

Lengviausia kondicienierių įrengti pirmame arba antrame aukšte. Priežastis yra labai paprasta, tokiame aukštyje dar įmanoma sumontuoti išorinį kondicionieriaus bloką naudojant dvi kopėčias. Žinoa, tai nepatogu ir šiek tiek rizikinga tačiau nuo to iš esmės priklauso ir montavimo kaina, kuri gali būti tokia pat kaip pačio įrenginio dėl šių papildomų darbų. Norint ėsirengti kondicionierių bute, jokių leidimų nereikia. Jei su kaimynai sugyvenate gerai, apsiseisite netgi be leidimo remonto darbams iš savivaldybės. Iš kitos pusės, kondicionieriaus montavimo darbai užtruks tk puse dienos o triukšmo nebus tiek daug. Didžiausia triukšmas bus gręžiant skylę kondicionieriaus vamzdeliams sujungti su išoriniu bloku ir vidinio bei išorinio blokų pritvirtinimas prie sienos. Grubiai tariant, tik 5 gręžimai ir viskas baigta.

Kuriose vietose montuoti?

Bute kondicionierių racionaliausia montuoti pačioje didžiausiose patalpoje, tai yra svetainėje arba kitas variantas – koridoriuje. Kodėl? Šiose vietose sumontavus kondicionierių atvėsintas oras greičiau pasisskirstys po visą butą, ai aktualu turintiems 3-4 kambarių butus. Jei sumontuosite kondicionierių kuriame nors iš kambarių, susitaikykite su realybe kad jame bus šalčiausia o į kitus kambarius gaivumo pateks mažiau. Kur pakabinti išorinį kondicionieriaus bloką? Mažiausiai trukdys jei pastatysite balkone, tačiau jūsų balkonas turi būti pakankamai ilgas ir jokiu būdu neįstiklintas. Dar galite montuoti šalia arba po langu, tik netvirtinkite šalia miegamojo lango nes visgi šis įrenginys skleidžia nedidelį triukšmą. Norint sumontuoti išorinį bloką jums gali tekti išsinuomoti autobokštelį, o jei gyvename aukštutiniuose butuose tuomet prireikš ir aukštalipių paslaugų.

Tagged:

LEAVE A RESPONSE

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Related Posts