Straipsnių administracija

straipsniai ir tekstai įvairiomis temomis

Sveikata ir grožis

Jei nugaros skausmas gali būti įprasto nuovargio arba persitempusių raumenų po fizinio krūvio pasekme, tai stuburo paslankumo sumažėjimas – tai visada besivystančios ligos simptomas. Jis gali atsirasti tiek pradinėse, tiek vėlyvose negalios stadijose. Pradinėse stadijose stuburo paslankumas gali sumažėti kaip atsakoma reakcija į ligos vystymąsi, kai organizmas stengiasi apsaugoti slankstelius, tarpslankstelinius diskus ir sąnarius nuo greito susidėvėjimo. Vėlyvose stadijose tai būna susiję su stuburo audinių pažeidimais. Dažniausiai mažėjantis paslankumas tampa atsakomąja reakcija į skausmingus pojūčius, tačiau kartais nugaros surakinimas gali atsirasti dar prieš skausmą.

Atsiradus pojūčiams, jog stuburas yra lyg surakintas, reikėtų užsirašyti į konsultaciją pa gydytoją. Nuo nustatytos diagnozės, priklausys ir geriausias gydymas, kuris gali būti ir kompleksinis bei apimti kelis metodus nuo vaistų iki fizinių pratimų. Tačiau reikia atkreipti dėmesį kad esant infekciniams susirgimams, reikėtų vengti įvairių fizinių pratimų ir mankštų. Jos bus gerokai veiksmingesnės esant patologiniams susirgimams. Tokiais atvejais, su gydytojo rekomendacija reikėtų kreiptis pas fizioterapinį gydymą atliekančius specialistus. Kinezeterapija yra vienas iš būdų sustiprinti skeleto raumenis ir sąnarius. Kineziterapeutas parenka tinkamų pratimų kompleksą, kuris padės pagerinti stuburo paslankumą problematinėje zonoje.

Kiekvienas galime ir asmeniškai atlikti tam tikrus veiksmus, padedančius užkirsti kelią stuburo nepaslankumo vystymuisi. Tarp tokių profilaktinių veiksmų yra:

  • Daugiau judėjimo, rytinių mankštų darymas;
  • Vengti per didelio stuburo apkrovimo keliant sunkumus, darant staigius judesius, šokinėjant iš aukštai;
  • Bent kartą per savaitę lankykite baseiną, jogos ar aerobikos treniruotes, arba kitas patinkančias sporto šakas;
  • Periodiškai lankykitės pas masažistus, kurie atliktų gydomąjį nugaros masažą;
  • Daugiau vartokite sveikų maisto produktų, kuriuose daug vitaminų;
  • Neleiskite stuburui sušalti. Nerekomenduojama ilgą laiką būti šaltame vandenyje, o žiemą reikėtų pasirūpinti šiltesniais drabužiais, kurie uždengia stuburą nuo kaklo iki uodegikaulio.    
Tagged:

LEAVE A RESPONSE

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Related Posts