Straipsnių administracija

straipsniai ir tekstai įvairiomis temomis

Sveikata ir grožis

Apie kokias ligas gali pranešti odos niežėjimas

kodel beria rankasNiežulys yra natūrali žmogaus kūno reakcija į daug dalykų, ir aplinkos veiksnių. Niežti ne tik įkandus uodui ar patalynėje atsiradus erkučių. Pasirodo, yra net vidinių ligų, kurių simptomas gali būti odos niežėjimas. Kaip žinoti, kada niežulys nieko baisaus nereiškia, o kada jis gali pranašauti apie tam tikrą odos susirgimą, kūne apsigyvenusius parazitus ar vidinį organizmo sutrikimą. Daug kas priklauso ir nuo bėrimų – jeigu beria rankas – tai gali būti egzema, jei beria kitas kūno vietas – niežai ar kita liga.

Niežėjimas, primenantis skruzdėlyčių bėgiojimą ant kūno gali būti menopauzės požymis. Teigiama, kad senatvėje moterų kūno jutimų receptoriai tampa jautresni, todėl kyla iliuzija, jog kūnu ropinėja vabalai. Jeigu esate tai patyrusios ir negalite pakęsti šio jausmo, patariama drėkinti odą. Tai padės šį keistą jausmą numalšinti.

Alerginio kontakto dermatitas pasižymi deginančiu niežėjimu. Tai gali nutikti palietus tokius alergenais laikomus daiktus, kaip guminės pirštinės, įvairūs metalai, kosmetikoje esantys chemikalai. Į egzemą linkę žmonės dažnai kenčia nuo šios būklės, tad pirmiausiai pajutę šiuos simptomus kreipkitės į medikus dėl priežasties nustatymo. Žinodami, kam esate alergiški, galėsite šio nemalonaus jausmo išvengti ateityje.

Atopinė egzema yra paveldima liga, susijusi su tam tikromis imuninės sistemos funkcijomis. Daugiausiai pažeidžiamos kūno vietos: keliai, alkūnės, kaklas, aplink ausis ir akis. Šios ligos priežastimi neretai nustatomas ir stresas. Odos būklę gerina nuolatos naudojami drėkinantys kremai be jokių priedų.

Žvynelinė – tai liga, kuomet ant odos pasidengia baltų „žvynelių“ sluoksnis ir sustorėja oda. Dažniausiai pažeidžiamos alkūnės, keliai, galvos oda, nugaros apačia. Dėl žvynelinės gydymo reikia kreiptis į dermatologus, kadangi ši liga linkusi plėstis ir progresuoti.

Oda yra ne mažiau vertingas mūsų kūnų organas, kurį taip pat reikia prižiūrėti ir saugoti nuo įvairių ligų. Juk apsileidus, per atsivėrusias žaizdas odoje neretai kyla didelės infekcijos, galinčios smarkiai pakenkti visam žmogaus organizmui. Tad pamatę įtartiną savo odos būklę ar pajutę nepaleidžiantį niežulį nedelsdami kreipkitės į dermatologą.

Tagged:

LEAVE A RESPONSE

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Related Posts