Straipsnių administracija

straipsniai ir tekstai įvairiomis temomis

Sveikata ir grožis

kodėl įauga nagaiDauguma žmonių bent kartą gyvenime buvo susidūrę su tokiomis problemomis kaip nago įaugimas, pėdos problemos ir kitais nemalonumais, kuriuos sukėlė netinkamos avalynės nešiojimas ar per didelis krūvis kojoms. Ištirta, kad nagų įauginėjimas vargina dažną žmogų su pėdos problemomis ir nebūtinai. Tad nagas įaugti gali bet kam ir bet kada. Tiems, kurie dažnai susiduria su šiuo nemalonumu, turbūt kyla klausimas – kodėl įauga nagai? Apie šias priežastis ir apie tai, kaip to išvengti, papasakosime žemiau.

Nagas – tai iš raginės medžiagos sudaryta plokštelė ant mūsų galūnių – pirštų galiukų. Nagas yra sudarytas iš baltymo keratino. Rankų ir kojų nagai yra šiek tiek skirtingi, todėl jiems negalioja tos pačios problemos. Kojų nagai auga lėtai ir turi skirtingas pakitimų formas. Kojų nagų paviršius gali būti įvairios faktūros ir pasižymėti skirtingais požymiais. Jie gali būti duobėti, skirtingų nagų atspalvių, gali matytis vagelės, grioveliai, besisluoksniuojantys nagai. Nagas kartais linkęs atsiskirti nuo savo guolio. Nagai taip pat gali būti šiurkštūs, nereta problema, kai žmogui trūksta kai kurių vitaminų ar medžiagų – nagų skilinėjimas. O vienas rimčiausių sutrikimų, kai kalba eina apie nagus – skausmingai įaugantys nagai.

Dažniausiai žmonėms įauga kojos nykščio nagas. Įaugęs nagas sukelia aplink esančios piršto odos infekciją ir toje vietoje pirštas pradeda pūliuoti. Pūliavimas būna labai skausmingas ir nemalonus.

Kojų nagų įaugimo priežastys gali būti įvairios:

  • įgimta savybė;
  • ankšta avalynė;
  • pėdos traumos;
  • neteisingai nukirptas nagas;
  • pirštų deformacijos ir kt.

Kojų pėdų prakaitavimas bei netinkama kojų higiena yra dar viena įaugančių kojų nagų priežastis. Jeigu norite, kad neįaugtų kojų nagai, turite paisyti kelių taisyklių:

  1. rinkitės plačia avalynę, kuri nespaustų kojų;
  2. tvarkingai ir teisingai kirpkitės nagus;
  3. palaikykite tinkamą kojų higieną

Jeigu jau matote, jog išplito infekcija dėl įaugusio nago, nedelsdami kreipkitės į gydytoją. Žinodami, kodėl įauga nagai, galėsite efektyviau apsisaugoti nuo šio nemalonumo.

Tagged:

LEAVE A RESPONSE

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Related Posts