Straipsnių administracija

straipsniai ir tekstai įvairiomis temomis

PrekybaStraipsniaiVerslas

fejerverkaiFejerverkai pasaulį išvydo dar septintojo amžiaus pradžioje Kinijoje ir buvo naudojami kaip pagrindinis šventinės atributikos elementas, suteikiantis vakarui išskirtinumo bei pompastikos. Priešingai nei tada, šiandien savo šventę norėdami papuošti fejerverkais, nebeturite samdyti pirotechnikos profesionalų (na, nebent norite tikro ugnies ir spalvų šou) – viską specializuotose parduotuvėse galite nusipirkti patys. Tiesa, žiemą neprireiks ir tokių parduotuvių – fejerverkų įsigysite beveik kiekviename prekybos centre.

Praėjus žiemos švenčių sezonui ir atšilus orams, galbūt dėl sumažėjusios paklausos bei pasiūlos, vis dažniau galime išgirsti klausimą – ar fejerverkai legalūs vasarą? Taip, fejerverkai pilnametystės sulaukusiems asmenims parduodami ištisus metus, nepriklausomai nuo sezono. Tačiau, nepaisant to, reikėtų aptarti ar net pabrėžti keletą draudimų, apie kuriuos tikriausiai iki šiol dar nebuvote nieko girdėję.

Nors fejerverkai vasarą ir legalūs, tačiau ne švenčių dienomis ir ne masinių pramogų renginių metu pirotechniką naudoti leidžiama tik iki 22 h., tad savo gimtadienio proga vidurnaktį norėdami į dangų iššauti keletą fejerverkų, galite pakliūti į bėdą. Juolab, kad nuo alkoholio ar kitokių psichiką veikiančių medžiagų apsvaigusiems asmenims pirotechniką naudoti griežtai draudžiama.

Taip pat, jeigu tai nėra iš anksto suderinta su pastatų ar patalpų valdytojais, negalite fejerverkų šauti arčiau kaip 30 metrų nuo mokyklų, gydymo bei reabilitacijos įstaigų ar šarvojimo patalpų. Tiesa, netoli lėktuvų pakilimo takų pirotechnika naudotis negalima taip pat, nes galite sutrikdyti skrydžių eigą ir pridaryti didelių nuostolių.

Šie nuostatai galioja tiek žiemą, tiek vasarą, ir jų nesilaikant gresia baudžiamoji atsakomybė. Žinoma, už atsakingą ir blaivų pirotechnikos naudojimą nuobaudų gauti neturėtumėte, nebent paaiškės, kad jūsų šaudomi fejerverkai yra pasibaigusio galiojimo – būkite atsargūs ir dar parduotuvėje įsitikinkite, kad uždegti jūsų įsigyto fejerverko dagtį yra legalu.

Taigi, prieš savo šventę vainikuodami fejerverkais įsitikinkite, kad nepažeidinėjate įstatymų ir minėtoji šventė nebus nutraukta uniformuotų pareigūnų ar, dar blogiau, greitosios pagalbos. Tiek fejerverkai, tiek ir dangaus žibintai ar panaši atributika yra legali ištisus metus, tačiau svarbiausia – ją naudoti atsakingai ir įvertinus galimą riziką. Saugių, gražių ir įsimintinų akimirkų!

Tagged:

LEAVE A RESPONSE

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Related Posts