Straipsnių administracija

straipsniai ir tekstai įvairiomis temomis

NamaiPaslaugos gyventojamsPrekybaVerslas

Būsto nuoma ar nekilnojamojo turto pirkimas? Pataria NT ekspertė Aušra Mokrikienė

Aušra MokrikienėRemiantis naujausiais statistikos duomenimis, daugiau nei 80 proc. Lietuvos gyventojų turi nuosavą namą ar butą. Tiesa, nekilnojamojo turto nuosavybės teisės vilioja daugiau nei 95 proc. lietuvių. Tai reiškia, kad būsto nuoma suvokiama kaip laikinas (ir keistinas!) sprendimas. Nekilnojamojo turto ekspertė Aušra Mokrikienė teigia, kad nuomą paprastai renkasi 18–30 amžiaus žmonės ir jaunos šeimos, kurios tikisi laikui bėgant nuomos sutartį iškeisti į NT nuosavybės dokumentus.

Nuomos privalumai

Nors nekilnojamojo turto nuoma dažniausiai siejama su laikinu sprendimu, ekspertė teigia, kad daugelis gyventojų nuomą vertina neadekvačiai, neigdami minėtosios paslaugos privalumus, pvz., nekilnojamojo turto įsigijimas reikalauja nuolatinių investicijų (reikia pagalvoti apie buitinės technikos ir baldų atnaujinimą, būsto remonto darbus ir t. t.), tuo tarpu nuomininkai minėtųjų rūpesčių neturi – už sugedusią techniką ar namo rekonstrukcinius darbus yra atsakingi būsto šeimininkai. Aušra Mokrikienė primena, kad nekilnojamojo turto nuoma leidžia greitai ir lengvai pakeisti gyvenamąją vietą, kas yra naudinga tuo atveju, jei nusprendėte keisti darbą ir nemėgstate ilgų kelionių. Praktika rodo, kad itin dažnai nekilnojamojo turto ieškantys pirkėjai elgiasi neracionaliai, t. y. jie perka pirmą pasitaikiusį būstą, neįvertinę jo privalumų ir trūkumų, neatsižvelgę į finansinės rizikos veiksnius ir objektyviai neapgalvoję savo poreikių (pvz., tėvai nesusimąsto, ar vaikui bus patogu nukeliauti iki mokyklos).

Nuosavo būsto privalumai

Žinoma, kalbėdami apie nuosavą nekilnojamąjį turtą, negalime paneigti jo privalumų – nuosavas būstas užtikrina stabilumą, t. y. mums nereikia sukti galvos dėl nuomos sutarties ir rizikuoti, kad atsiradus naujiems nuomininkams būsim išprašyti iš gyvenamųjų patalpų, be to, turėdami savo plotą, galime eksperimentuoti su būsto dizainu ir stiliumi. Negalima paneigti ir moralinio pasitenkinimo – būdami savo namų šeimininkais jaučiamės kur kas saugesni, tvirtesni ir laimingesni. Tiesa, būsto pasirinkimas reikalauja atsakomybės, laiko ir kantrybės. Nepamirškite, kad nekilnojamojo turto pirkimas yra vienas didžiausių viso gyvenimo pirkinių, todėl prieš žengdami šį žingsnį, pasitarkite su specialistais – ilgametę darbo patirtį turintys NT ekspertai atsakys į visus jūsų klausimus ir padės surasti svajonių namus.

Svarbiausia – neskubėti

Nekilnojamojo turto ekspertė Aušra Mokrikienė pažymi, kad sprendimas nuomotis ar pirkti nekilnojamąjį turtą turėtų būti priimtas tik racionaliai įvertinus savo finansines galimybes, šeimos lūkesčius ir poreikius. Elgdamiesi neatsakingai, rizikuojate įsigyti būstą, kuriuo nebūsite patenkinti. Kitaip sakant, sprendimas dėl nekilnojamojo turto pirkimo reikalauja racionalaus visų alternatyvų įvertinimo.

Tagged:

LEAVE A RESPONSE

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Related Posts