Straipsnių administracija

straipsniai ir tekstai įvairiomis temomis

NamaiStatyba

Pastoliai ir pastolių nuoma – tema, aktuali planuojantiems savarankišką remontą

pastoliaiKiekvienam iš mūsų imponuoja grožis, tad esame priversti investuoti į gyvenamosios aplinkos interjerą bei eksterjerą. Statybos bei remonto darbų procesas – kartus, tačiau „vaisiai”, tai yra galutinis rezultatas – džiuginantys. Jei visus darbus patikėsite specialistams, beliks pasirūpinti piniginėmis lėšomis bei kantrybe – pasamdyti darbininkai, deja, ne visada pavyzdingai atlieka savo pareigas. Tai ir yra viena iš priežasčių, dėl ko remonto darbus nuprendžiama atlikti savarankiškai, kartais pasitelkiant draugų bei artimųjų pagalbą. Savo rankomis atliktas darbas neretai yra ir kruopštesnis bei kokybiškesnis. Jei savarankiškai statybos ir remonto darbais užsiimti nusprendęs žmogus šia veikla nesiverčia profesionaliai, jam teks pasirūpinti darbui reikalinga įranga – pasidomėję daugiau ar susidūrę su vieno ar kito daikto trūkumu darbų atlikimo metu, nustebtumėte, kiek visko daug reikia.  Pastoliai – viena iš priemonių, reikalingų darbų atlikimų  aukštyje. Apie pastarųjų rūšis bei įsigijimo galimybę pakalbėsime plačiau.

Pastoliai – iš įvairių medžiagų gaminama laikina surenkama bei transportuojama konstrukcija, be kurios sunku apsieti atliekant statybos ar apdailos darbus didesniame aukštyje. Pastarieji turi išlaikyti tiek žmones, tiek ir jų naudojamas darbo priemones, tad natūralu, jog pastoliai privalo būti itin tvirti, saugūs bei patogūs. Nusprendę pastaruosius įsigyti, susidursite su gaminių įvairove:

  • Fasadiniai pastoliai yra patys populiarausi rinkoje. Jie puikiai tarnauja ir profesionalams, ir mėgėjams. Šio tipo pastoliai lengvi bei paprastos konstukcijos, tad nekils problemų dėl perkėlimo ar sutvėrimo. Saugūs, tačiau, savaime suprantama, būtina laikytis rekomenduojamų eksploatacijos bei darbų saugos reikalavimų.
  • Moduliniai pastoliai skirti dirbti prie itin aukštų bei sudėtingų formų pastatų. Jie orientuoti į specifinį darbą, yra sudėtingesnės konstrukcijos, tad rekomenduojami specialistams. Kaina kur kas didesnė nei fasadinių.
  • Suskleidžiami pastoliai yra rekomenduojami įsigyti darbų atlikimui patalpoje. Jie itin lengvai paruošiami darbui, mobilūs, tvirti, užimantys nedaug vietos.
  • Orientuoti išskirtinai darbui ant stogo, remontuojant kaminus, ventiliacijos angas ir panašiai.

Pastoliai gali būti mediniai (šiek tiek „atgyvenę”), bambukiniai (plačiau naudojami teritorijose, gausiose šio augalo), tačiau patys populiariausi – pagaminti iš aliuminio, kadangi yra tvirti, lengvi bei ilgaamžiai.

Remontas – vienas iš darbų, kuriuos atliekame pakankamai retai, tad visos būtinos „amunicijos” susipirkimas bei sandėliavimas atrodo sunkiai įmanomas. Dėl to populiari įrankių, tame tarpe ir pastolių nuoma. Pastolių nuoma – tai galimybė išsinuomoti pageidaujamos rūšies pastolius reikiamam laikotarpiui. Pastolių nuoma itin patraukli bei, lyginant su pirkimu, finansiškai labiau atsiperkanti tiems, kuriems pastarieji reikalingi tik trumpalaikių darbų atlikimui.

Tagged:

LEAVE A RESPONSE

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Related Posts