Straipsnių administracija

straipsniai ir tekstai įvairiomis temomis

DarbasPaslaugos verslui

Į ką atkreipti dėmesį renkantis įmonės vadovą?

Įmonių vadovai ne veltui dažnai vadinami įmonės galva. Patyręs vadovas ne tik vadovauja įmonei, bet ir savo sprendimais bei veiksmais visuomet orientuojasi į įmonės pozicijų gerinimą ir sklandžią bendrovės veiklą. Tiesa, tokį vadovą rasti ne taip ir lengva, tad vadovaujančio personalo atranka turi būti itin griežta. Vadovo atrankos etape verta atkreipti dėmesį ne tik į tai, ar kandidatai atitinka keliamus reikalavimus, turi reikiamą išsilavinimą ir pageidaujamą patirtį. Vertinant atrankos dalyvius rekomenduojama atsižvelgti ir į keletą kitų niuansų.

  • Įmonių, kurioms anksčiau vadovavo kandidatas veiklos istorija

Pasidomėkite, kokias pozicijas rinkoje užėmė įmonė kandidato vadovavimo laikotarpiu. Įmonės pelningumas, reputacija ir sklandi veikla yra svarbus vadovo nuopelnų įrodymas. Tuo tarpu neigiamais signalais galima laikyti vadovo vadovavimo laikotarpiu suprastėjusią įmonės finansinę padėtį, atsiradusius įsiskolinimus ar apskritai bankrotą. Įmonių padėties įvertinimas taip pat naudingas kai atliekama ir kito vadovaujančio personalo atranka.

  • Asmeninių savybių įvertinimas

Geras vadovas – tai ne tik turintis geras rekomendacijas, patyręs ir sukaupęs žinių bagažą specialistas. Šiame atsakingame darbe taip pat svarbios ir asmeninės savybės. Atsakingas, diplomatiškas, mokantis vesti derybas vadovas ne tik bus puikiu įmonės veidu, bet ir bus vertinamas darbuotojų bei verslo partnerių. Psichologinis kandidato portretas nustatomas pasitelkiant specialias metodikas ir psichologinius testus. Šiuo tikslu vadovaujančio personalo atranka dažniausiai papildoma ir kandidatų įvertinimą atliekančių įmonių paslaugomis.

  • Motyvacija/ nusiteikimas/ noras tobulėti

Ne veltui sakoma, kad tobulumui ribų nėra. Net ir verslo sėkmę patyrę vadovai nori tobulėti ir įgyti naujų žinių, nepriklausomai nuo jau turimos patirties. Tokie vadovai neužmiega ant laurų, o siekia dar daugiau. Vadovo motyvacija ir noras žengti pirmyn su savo vadovaujama įmone suteikia naudos bendrovei ir jos padėčiai. Kiekvienas vadovo aplankytas seminaras, domėjimasis verslo naujovėmis ir inovacijomis kelia įmonės vertę, o to pasekoje ir įmonės pozicijas.

Jei norite, kad vadovaujančio personalo atranka būtų profesionali, verta pagalvoti apie personalo paieškos ir atrankos įmonės paslaugas. Tik taip pasieksite tikslą, kad jūsų įmonei vadovautų patys geriausi specialistai.

Tagged:

LEAVE A RESPONSE

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Related Posts