Straipsnių administracija

straipsniai ir tekstai įvairiomis temomis

Sveikata ir grožis

Įaugusio nago gydymas – svarbu jį pradėti kuo ankščiau

Įaugusio nago gydymas

Įaugęs nagas – dažna problema, su kuria susiduria įvairaus amžiaus žmonės. Jeigu nagas yra blogai nukirptas, augdamas jisai praduria odelę, o dėl šios priežasties atsiranda patinimas, paraudimas. Įaugęs nagas sukelia nemalonų pojūtį, bėgant laikui gali atsirasti infekcija, todėl gydymas yra labai svarbus kiekvienam, susidūrusiam su šia nemalonia problema.

Įaugusios nago priežastys:

  • Neteisingai kerpamas nagas;
  • Ankšta avalynė;
  • Įgimtas polinkis;
  • Įvairios traumos;
  • Piršto deformacija.

Simptomai prasideda nuo mažo skausmo, nagas skverbdamasis į odą sukelia nemalonų skausmą, oda parausta, patinsta. Susirgimui užsitęsus, liga progresuoja, todėl tinimas vis labiau didėja, gali prasidėti šlapiavimas kartu su pūliniais. Nesiimant jokių gydymo priemonių, į odą gali persimesti infekcija, kurią bėgant laikui yra vis sunkiau išgydyti ir vėl sugrąžinti normalią nago būseną.

Įaugusio nago gydymas

Įaugusio nago gydymas gali būti atliekamas dviem būdais:

  1. Įaugusios nago gydymas namuose – konservatyvus. Lengvais atvejais, kai į nagą nėra persimetusi infekcija, pačioje ligos pradžioje (pirštas lengvai patinęs, paraudęs, nėra pūlinių), įaugusį nagą galima bandyti gydyti namuose. Pirmiausiai reikėtų pabandyti pakeisti nago augimo kryptį. Tai galima padaryti atsargiai pakėlus nago kamputį, pagarinus kojas ir po pakeltu nagu įdėjus tamponą ar vatos gumulėlį, kuris prilaikytų nagą ir neleistų jam toliau įauginėti į minkštuosius piršto audinius. Kojas garinti galima labai paprastai, tam nereikia ypatingo pasiruošimo: į kojų vonelę įpilkite žolelių nuoviro (pavyzdžiui, šalavijų, druskos, jodo, levandų aliejus ir kt.) ir mirkykite kojas kurį laiką. Toks nuoviras ne tik nuima stresą, atpalaiduoja kojas, bet ir jas dezinfekuoja bei pagreitina gijimą. Kartokite šias procedūras, keiskite tamponą ir po kurio laiko galėsite džiaugtis vėl gražiais kojų pirštais.
  2. Chirurginis įaugusio nago gydymas. Daugelis žmonių, pamatę pirmuosius įaugusio nago simptomus, nesiima jokių priemonių ir tikisi, kad viskas praeis savaime. Vis dėlto, nagas auga ir toliau, o jo negydant liga paūmėja, todėl reikia kreiptis į chirurgus. Chirurginiu būdu yra išpjaunama nago kraštinė, atliekamas prideginimas – procedūra techniškai nėra labai sudėtinga, tačiau poveikis akivaizdus. Chirurginis gydymas yra neskausmingas, jo metu atliekama vietinė nejautra.

Daugiau informacijos: https://www.lazeriniscentras.lt/lt/iaugusio-nago-gydymas

Tagged:

LEAVE A RESPONSE

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Related Posts