Straipsnių administracija

straipsniai ir tekstai įvairiomis temomis

Namai

ŠiltnamiaiJei turite bent 2-6 laisvus kvadratinius metrus sklypo savo kieme, panaudokite juos tikslingai – įsirenkite paprastą šiltnamį. Jame auginkite agurkus, pomidorus ir kitus augalus tiek ant žemės, tiek pakabintuose loveliuose su žeme. Kaip pasidaryti šiltnamį pačiam? Tai nėra sudėtinga.

Šiltnamis paprastai statomas panaudojant medieną arba polietileno vamzdžius. Statybinių prekių parduotuvėje įsigykite 3-4 polietileno vamzdžius (5-10 cm diametro). Jie ir bus pagrindinis jūsų šiltnamio stogas.

Sukaskite žemę ten, kur statysite šiltnamį ir išlyginkite. Tada galite sukalti kuoliukus vienas prieš kitą. Ant jų užmaukite sulenktus polietileno vamzdžius. Jie stovi, tačiau nėra stabilūs. Juos reiktų sutvirtinti. Geriausiai tam tiks ilgesnė lenta arba medienos tašas. Tiesiog priveržkite tvarkingai statmenai stovinčius vamzdžius ilgais medvaržčiais prie lentos iš abiejų šonų. Dabar jūsų rėmas beveik stabilus. Kad jis visiškai būtų stabilus, galima tą patį padaryti ne tik šonuose bet ir per vidurį aukščiausiame taške.

Toliau statykite duris. Šiltnamiai turi turėti dvi angas – duris, pro kurias įeisite ir langelį kitoje pusėje, kurį atversite vabzdžiams ir drėgmės pertekliui pašalinti. Tam reikia dviejų statmenai į žemę įkaltų kuolų arba tašų. Darydami duris tarp jų įdėkite vieną skersinį, o langą – du skersinius. Taip suformuosite rėmą. Tada rekomenduojama padaryti lysves. Joms puikiausiai tiks nestoros lentos, gali būti seni šiferio gabaliukai. Reikia tik įkalti nedidelius kuolelius ir nuvesti lentas lygiagrečiai nuo vieno durų rėmo iki kito. Šiltnamio kraštuose taip pat reikalingos lentos, kad ten būtų galima pripilti žemės ir trąšų. Kai padaromas rėmas, privežkite žemių. Galite atsivežti durpių, kitų augalams paruoštų substraktų.

Toliau – plėvelės dengimas. Plėvelę, kaip ir polietileno vamzdžius galite įsigyti statybinių medžiagų parduotuvėse. Ji turėtų būti vientisa, kad nereiktų klijuoti ir sudurti – kilus stipriam vėjui ji gali plyšti būtent per šią vietą. Plėvelė užtempiama ant šiltnamio stogo Kadangi padarėte rėmą iš vidaus, dabar paimkite plonų lentelių ir tiesiog medvaržčiais priveržkite plėvelę prie lentų. Kai plėvelė apačioje prikalta, palikite keliolika centimetrų, kad ji pasidengtų ant žemės. Apkaskite ją žemėmis. Čia galite sudėti ir iš vidaus paimtą velėną, kad greičiau aplink šiltnamį vėl išaugtų žolė.

Kitas žingsnis – durų gaminimas. Tam reikės 4 tašų ir vyrių. Tiesiog užtempkite durų rėmą plėvelės likučiais ir priveržkite vyrius toje pusėje, kurioje jums patogu duris daryti (į išorę). Panašiai galite padaryti su langu. Pats paprasčiausias lango variantas yra plėvelės apačioje pritvirtinti vieną tašelį, kurį galima pakelti, suvynioti ant jo plėvelę ir užrišti virvutėmis, kad langas būtų atviras. Variantų daug, tad čia darbas nesudėtingas.

Jei matote, kad plėvelę kedena vėjas, įsigykite nestoros virvės ir privežkite ją tarpuose tarp polietileno vamzdžių. Taip jūsų šiltnamis bus stabilesnis.

Visos medžiagos kainuos 50-100 eurų. Sugaišite statyboms keletą valandų. Arba galite rinktis ir alternatyvų variantą – šiltnamiai dabar parduodami jau gatavi elektroninėse parduotuvėse, o kainos skirtumas – labai nežymus.

Tagged:

LEAVE A RESPONSE

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Related Posts