Straipsnių administracija

straipsniai ir tekstai įvairiomis temomis

Verslas

įmonių pirkimasAtrodo, kad jau daug metų praėjo nuo to, kai ne tik Lietuvą, bet ir visą pasaulį sukrėtė ekonominė ir finansinė krizė. Po tiek metų natūralu, kad ekonomika taisosi, vienos šalys iš jos jau išsikapstė, kitos jau įpusėjo, tad kartu su tuo pradeda atsigauti ir verslai. O glausčiau apibendrinant tai įmonių įsigijimo rinka. Kadangi dar yra rizikos, kad naujas verslas žlugs, tai įmonių pirkimas geriausia išeitis. Per pastaruosius metus statistiškai pastebima, jog ir verslus turintys verslininkai tapo aktyvesni plėtros atžvilgiu bei įsigyja kitas įmones, kurios vėliau tampa dukterinėmis. Tad šiame  straipsnyje plačiau apie tai ir pakalbėsime.

Kaip ir bet koks verslo steigimas, taip ir įsigijimas yra rizikingas. Jeigu iš pradžių susiduriama su steigimo kliūtimis, tai įmonių pirkimas yra pavojingas dėl senesnių įmonės įsipareigojimų neatlikimo — skolų. Atsakingi verslininkai patys įsitraukia į pirkimą, o neleidžia atlikti to kažkam kitam, nes tik dalyvaujant procese suprantama kokia yra įmonė bei ar ji atitinka lūkesčius. Riziką visuomet reikia įvertinti bei ją valdyti, antraip bus prarasti pinigai bei laikas, kas išties yra svarbu bet kokiame versle.

Įmonės pirkimas paprastai turi kelis būdus. Pirmasis būdas leidžia įsigyti visą įmonę, kaip turtą, o kitas įsigyti tik tam tikrų akcijų (t. y. Arba visas akcijas, kontrolinį paketą arba dalį). Pirmasis atvejis nėra toks populiarus Lietuvoje, kadangi tai rizikinga. Prieš perkant visą įmonę, reikia gerai žinoti visą įmonės raidą, informaciją, skolas, įsipareigojimus. Taip pat pasidomėti ar rinkoje įmonė yra dar reikalinga. Viską labai gerai apgalvoti. Dėl to, kad visos įmonės pirkimas yra rizikingas, tokių įsigytų įmonių galima rasti vos kelias. O pirkimas tam tikrų akcijų yra gana populiarus bei ne toks rizikingas. Žinoma, galima investuoti ir į visiškai nepelningą verslą didelius pinigus, ko pasekoje visi pinigai sudegs, o akcijos nueis šuniui ant uodegos.

Tad labai svarbu, kad įmonių pirkimas netaptų per daug rizikingas apsisprendimas, dėl to prieš įsigyjant įmonę gerai žinoti visą įmonės istoriją ir kuo daugiau informacijos. Antraip rizikuojama bankrutuoti. Bet ,žinoma, geras verslininkas visuomet atras išeitį iš keblios padėties.

 

 

 

 

Tagged:

LEAVE A RESPONSE

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Related Posts