Straipsnių administracija

straipsniai ir tekstai įvairiomis temomis

InternetasITPaslaugos versluiPrekybaVerslas

Interneto puslapių kūrimas – kaip įtikti klientams

Interneto puslapių kūrimasKlientai jūsų nesupranta? O ką padarėte, kad suprastų? Dažniausiai po šių klausimų kūrėjų gretose įsivyrauja nejauki tyla… Iš tiesų, kartais tarp užsakovo ir paslaugos vykdytojo žioji milžiniška praraja, kurios sumažinti nesiryžta nei vieni, nei kiti.

Interneto puslapių kūrimas – tai viena iš tų sričių, kur nesusikalbėjimas yra didžiausias. Klientas turi savo prioritetus, kūrėjas – savo tikslus, kurie dažniausiai nesutampa. „Aukso viduriukas“ tada išeina nei skustas, nei luptas, tačiau priimtinas klientui. Kaip įtikti klientams? Kaip kurti puslapius (ir teikti kitas paslaugas), kai kalbatės skirtingomis kalbomis?..

Pirmiausia, išsiaiškinkite, kiek jūsiškos kalbos klientas moka. Jei jis ausis karpo išgirdęs CSS, HTML5, Paralax scroll‘as, MetaDescription‘as, sitemap‘as ir t.t., jums reikės gerokai pasistengti. Kai kada teks klientui paaiškinti tas pačias sąvokas kitais – paprastesniais žodžiais. CSS galite vadinti šriftų stiliumi ir duoti aiškias nuorodas į Wordą, kuriame galima keisti stilius, bullet pointus ir kitus elementus. Sitemapas – puslapio medis, kuriame aiškia ir suprantamai nurodyti visi puslapiai. Tiesiog teks pasistengti vengti tokių žargonizmų. Tada klientas nesijaus nejaukiai ir nekels nereikalingos įtampos.

Antras momentas – išsiaiškinkite kliento prioritetus. Kas jam svarbiausia puslapyje. Tai nebūtinai bus dizainas, Responsive išdėstymas, vidinis SEO. Kartais gali tekti paaiškinti ir atrasti tam tikrus bendrus vardiklius. Paprastai suveikia elementarus klausimas „Ar norite, kad jūsų internetinis puslapis atliktų vadybininko pareigas ir ieškotų klientų?“ Jei atsakymas teigiamas, galėsite įrodyti savo sprendimų pagrįstumą – jūs norite daugiau klientų, lankytojų.

Trečias svarbus momentas – namų darbai. Teks įrodyti, kad klientas juos taip pat turi paruošti. Pagrindiniai jo namų darbai yra tekstai. Jei jis jų laiku neatliks, puslapį teks paleisti be tekstų, o toks rezultatas nepatiks ne tik jums, bet ir pačiam klientui.

Labai gerai sužaisti ir laiko korta. Visi žino ar yra įsitikinę, kad interneto puslapių kūrimas – ilgas procesas. Galite tai paneigti papasakodami apie WordPress integraciją, kai nieko nereikia kurti – tik skirti tam tikrą valandų kiekį įskiepių integravimui. Aišku, čia reiktų vengti „pažengusių“ klientų, kurie pasišaus patys tuos įskiepius įsidiegti…

Normali kalba ir lygiavertiškumas – pagrindiniai būdai įtikti klientui. O jei neįtikote, nenusiminkite. Ne visada siūlomi pinigai atitinka patirtas stresines situacijas kuriant puslapius.

Tagged:

LEAVE A RESPONSE

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Related Posts