Straipsnių administracija

straipsniai ir tekstai įvairiomis temomis

Technologijos

Kaip turėtų būti atliekamas husqvarna grandinės galandimas?

Dirbantieji su pjūklu puikiai žino, jog po kažkurio laiko ši dalis atšimpa ir tuomet darbas nebėra toks efektyvus. Tačiau tai tikrai nereiškia, jog reikės ieškoti naujos detalės ar ją keisti. Kadangi ji gali būti pagaląstą ir sėkmingai tarnauti toliau sugrąžinant jai pirminį aštrumą. Ir tą padaryti tikrai nebus sudėtinga, todėl galima pasirūpinti ir savarankiškai tokia pjūklo priežiūra. Tačiau pirmiausiai reikės tam pritaikyto galąstuvo. O tuomet jau galima imtis darbų, kuriuos geriausia daryti patogioje vietoje, nors įmanoma tą atlikti ir, pavyzdžiui, esant miške. Principas toks, jog minimaliai apšlifuojami dantukai suteikiant jiems aštrumo. Jeigu anksčiau nėra tekę nieko panašaus daryti, tuomet galima paieškoti daugiau informacijos internete.

Galbūt geriau šį darbą patikėti profesionalams?

Tai vienas iš variantų, tuo labiau, jeigu pjūklą naudojate pakankamai retai ir tai nėra kasdieninis darbo įrankis. Tokiu atveju ir husqvarna grandinės galandimas bus reikalingas ne kiekvieną kartą. Todėl neturėtų būti problema šį įrankį perduoti profesionaliems meistrams, kurie puikiai išmano šį darbą. Tačiau, jeigu tą daryti tektų pakankamai dažnai, tuomet daug naudingiau ir praktiškai būtų išmokti tuo pasirūpinti ir savarankiškai. Tuo labiau, kad tai tikrai nėra sudėtingas darbas ir jam nereikia kažkokių išskirtinių įrankių. O naudojamus ir šiam tikslui pritaikytus galąstuvus gali įsigyti kiekvienas, jie tikrai nėra brangūs.

Kaip greitai susidėvi ši dalis?

Nors pagaląstos husqvarna grandinės gali tarnauti pakankamai ilgą laiką, tačiau anksčiau ar vėliau jas neišvengiamai teks pakeisti. Tačiau tiksliai apibrėžti šios detalės tarnavimo trukmę būtų labai sudėtinga, kadangi ji labai priklauso nuo to, kaip intensyviai naudojamas pjūklas. Nors kartais gali pakakti vieno neatsargaus judesio bei susidūrimo su akmeniu ir reikės ieško naujos dalies. Taigi, jeigu ją dar įmanoma pagaląsti ir nėra matomų įtrūkimų ar kažkokių kitų pažeidimų, tuomet galima naudotis pakankamai ilgai. Tačiau kitu atveju nereikėtų delsti, kadangi nuo to priklauso ir darbo efektyvumas bei detalų sąnaudos, kas pakankamai svarbu.

Tagged:

LEAVE A RESPONSE

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Related Posts