Straipsnių administracija

straipsniai ir tekstai įvairiomis temomis

TechnologijosVerslas

Plastiko pasaulyje poliuretanas yra vienas iš populiariausių medžiagų. Jis žymimas sutrumpinimu PUR ar PU ir yra naudojamas automobilių pramonėje bei gamyboje.

Šiame straipsnyje pabandysime pasiaiškinti, kas yra poliuretanas ir kur konkrečiai jis naudojamas. Poliuretano savybės priklauso nuo to, kaip jis yra pagamintas ir su kokiais cheminiais komponentais yra sumaišytas. Pavyzdžiui, kietasis poliuretanas gali būti labai kietas ir tvirtas, o minkštasis poliuretanas gali būti elastingas ir lengvai sulenkiamas. Putoto poliuretano tipo medžiagos dažnai naudojamos kaip izoliacinė medžiaga statyboje arba automobilių pramonėje, nes jos turi geras šilumos izoliacijos savybes.

El. parduotuvėje https://e-heliopolis.lt poliuretanas parduodamas plokštėmis (3×1 m) arba galima užsisakyti tam tikrų išmatavimų plokštę.

Poliuretano savybės

Poliuretanas yra medžiaga su daugybe savybių, kurių dauguma yra priklausomos nuo to, kaip jis yra pagamintas, jo struktūros ir cheminio sudėties. Tačiau yra keletas poliuretano savybių, kurias galima laikyti bendromis:

  • Mechaninės savybės. Poliuretanas yra atsparus dilimui, standus, elastingas, atsparus įbrėžimams ir džiūvimui.
  • Šilumos izoliacija. Poliuretano putos turi gerą šilumos izoliacijos savybes ir dėl to yra naudojamos statyboje, automobilių pramonėje ir kt.
  • Atsparumas cheminėms medžiagoms. Poliuretanas yra atsparus aliejams, riebalams, tirpikliams, įvairiems organiniams ir neorganiniams chemikalams.
  • Elastingumas. Poliuretanas gali būti minkštas arba elastingas, jo unikali savybė – sugrąžina savo formą po ištempimo ar sulenkimo.
  • Plastiškumas. Poliuretanas yra plastiška medžiaga ir gali būti suformuota į bet kokią formą, kurią reikia pagaminti.
  • Mažas svoris. Poliuretanas yra lengvas, o tai padeda sumažinti produkto svorį ir transportavimo išlaidas.

Šios savybės padaro poliuretaną universalia medžiaga, kuri yra naudojama daugelyje pramonės ir kasdienio gyvenimo sričių.

Poliuretano panaudojimas

Poliuretanas dažniausiai naudojamas įvairiuose mechanizmuose, nes jis sumažina vibraciją. Visų pirma tai automobilių dalys. Taip pat naudojamas įvairiose gamybos srityse – dažniausiai staklėse ir gamybos linijose, kur reikalingi įvairūs konvejeriai, voleliai, sparnai, graibštai ir kitos detalės. Jos minkštos ir elastingos, todėl nesugadina gaminamos produkcijos, kaip gali nutikti naudojant kietojo plastiko arba metalo dalis konvejeriuose.

Automobiliuose jos naudojamos ir siekiant sumažinti triukšmo lygį tam tikrose vietose. Poliuretano putomis užpildomi kėbulo tarpai, kad nebūtų barškėjimo. Tos putos yra dažniausiai juodos spalvos, prie jų nesunkiai tvirtinama bagažinės kiliminė danga.

Poliuretano detalės yra nesibraižo, todėl ir naudojamos gana plačiai ten, kur reikia švelnumo ir saugumo kitoms detalėms. Jos lengvai išlydomos, todėl galima greitai pagaminti reikalingo dizaino ir formos dalis be didelių investicijų. Lengva ir elastinga detalė gali būti pakeista irgi labai greitai. Keista, kaip iki šiol automobiliai ne iš poliuretano pagaminti…

Tagged:

LEAVE A RESPONSE

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Related Posts