Straipsnių administracija

straipsniai ir tekstai įvairiomis temomis

AutomobiliaiPaslaugos gyventojamsPrekybaVerslas
rodis
Taip atrodo rodžio laužas, nors iš katalizatoriaus jis išgaunamas cheminiu būdu.

Panaudoti katalizatoriai superkami dėl juose esančių tauriųjų metalų: paladžio, platinos, rodžio. Pridavus katalizatorių galima gerokai papildyti kišenes. Vis dėlto iš pažiūros vienodų katalizatorių supirkimo kainos gali skirtis. Kas lemia katalizatorių supirkimo kainas? Ar katalizatorių kainoms gali turėti įtakos miestas, kuriame yra supirkimo punktas? Ar katalizatorių supirkimas Kaune yra naudingesnis nei, pavyzdžiui, Klaipėdoje?

  • Priduodant katalizatorių pirmiausia reikia atkreipti dėmesį į automobilio amžių. Naujų automobilių katalizatoriai skiriasi nuo to paties modelio automobilių, pagamintų iki 1998 m., katalizatorių.
  • Kitas katalizatorių kainą įtakojantis veiksnys yra tauriųjų metalų, panaudotų įrengimo gamybai, proporcija. Katalizatoriai skirstomi į tuos, kuriuose yra daugiau platinos (Pt), ir tuos, kuriuose daugiau paladžio (Pd).
  • Katalizatoriai būna dviejų tipų – metaliniai ir keramikiniai. Keramikiniuose katalizatoriuose būna daugiau tauriųjų metalų, tad ir jų kaina yra didesnė. Be to, išgauti tauriuosius metalus iš metalinių katalizatorių yra kur kas sudėtingiau nei iš keramikinių. Tai taip pat turi įtakos supirkimo kainai.
  • Automobilinių katalizatorių kaina priklauso ir nuo einamosios tauriųjų metalų kainos pasaulinėje biržoje. Ši kaina nėra stabili – ji kinta kasdien, todėl tas pats katalizatorius rytoj gali kainuoti daugiau nei šiandien.
  • Skirtingose šalių rinkose surinkto katalizatorių laužo kaina taip pat skiriasi. Gaminant automobilius priklausomai nuo to, kurios šalies rinkai skirti automobiliai, gali būti montuojami skirtingi katalizatoriai, turintys nevienodą brangiųjų metalų kiekį. Brangiųjų metalų kiekį, naudojamą katalizatoriuose, lemia atitinkamose šalyse galiojančios ekologinės normos. Daugiausiai tauriųjų metalų yra vokiškuose automobiliuose, mažiausiai (paprastai) – rusiškuose.
  • Tauriųjų metalų kiekis katalizatoriuose gali pakisti priklausomai nuo katalizatoriaus eksploatacijos laiko, naudojamo benzino kokybės ir aplinkos veiksnių (pavyzdžiui, drėgmės kiekio).
  • Katalizatorių įkainojami kaina už kilogramą, tad jų kainai įtakos turi ir svoris.

Taigi, supirkimo kainoms įtakos daugiausiai turi tauriųjų metalų kiekis, esantis katalizatoriuose, ir einamoji metalų kaina pasaulio biržose. Katalizatorių supirkimas Kaune tikrai nesiskiria nuo jų supirkimo Klaipėdoje ar Vilniuje.

Tagged:

LEAVE A RESPONSE

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Related Posts