Straipsnių administracija

straipsniai ir tekstai įvairiomis temomis

AutomobiliaiDarbasKelionėsPaslaugos gyventojamsPaslaugos versluiStraipsniaiVerslas

Kelionė į Baltijos šalių sostines

Kasmet vis daugiau žmonių keliauja ne tik savo gimtojoje šalyje ar tolimuosiuose kraštuose. Vis dažniau nusprendžiama vykti į kaimynines šalis ir susipažinti su jų istorija, architektūra ir kultūra. Juk įdomu kas vyksta netoli nuo Lietuvos, todėl populiarėja Kaunas Ryga, Vilnius Talinas ir Panevėžys Ryga kelionių maršrutai.

Latvijos sostinė Ryga yra didžiausias Baltijos šalių miestas, kuris įkurtas prie Rygos įlankos ir šalia Dauguvos žiotimis. Atvykus į ją nepraleiskite progos pasivaikščioti senamiestyje. Jis garsėja gražiais istoriniais statiniais ir viduramžių atmosfera. Rygos senamiestis yra įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Architektūros žinovai Latvijos sostinę lygina su Barselona, Viena ir Sankt Peterburgu. Čia juk daugybė Art Nouveau architektūros. Žinoma verta apsilankyti ir kitose įdomiose vietose, pavyzdžiui, Rygos zoologijos sode, parkuose bei muziejuose. Iš Lietuvos dažniausiai keliaujama autobusais iš Vilniaus, tačiau populiarūs ir Kaunas Ryga bei Panevėžys Ryga maršrutai. Žinoma galime rinktis ir lėktuvų bilietus, tačiau tokia kelionė kainuos brangiau, o juk atstumas nuo Lietuvos iki Latvijos ar Talino nėra itin didelis.

Jau buvote Rygoje? O gal nusprendėte iš karto keliauti į Taliną? Vilnius Talinas maršrutas toks pat populiarus kaip ir į Rygą. Estijos sostinė Talinas, įkurtas prie Baltijos jūros Suomių įlankos, yra svarbiausias šalies uostas. Miestas – seniausias Šiaurės Europoje, todėl nenuostabu, kad čia kasmet apsilanko daugybė turistų. Apsilankius jame būtų didelė nuodėmė nepamatyti nuostabiojo senamiesčio. Jis, kaip ir Rygos senamiestis, yra įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Talino senamiestis yra vienas geriausiai išlikusių viduramžių architektūrą bei atmosferą išlaikiusių miestų Europos žemyne. Tuo labai didžiuojasi gyventojai. Taip pat verta leistis į požeminius Talino bastionų tunelius arba pakilti į Talino televizijos bokštą ir pasigrožėti miesto panorama. Populiariausia keliauti autobusu Vilnius Talinas maršrutu į kurį geriausia bilietus įsigyti iš anksto.

Nors kelionės autobusu į Baltijos šalių sostines kainuoja nebrangiai, tačiau visuomet norisi kuo daugiau sutaupyti. Keliautojams siūloma bilietus įsigyti iš anksto arba internetu. Tai leis mokėti už bilietus mažiau. Taip pat galima laukti akcijų kuomet, pavyzdžiui, Kaunas Ryga ar Panevėžys Ryga maršrutų bilietams bus siūlomos mažesnės kainos. Taip pat verta rinktis atitinkamą kainos ir kokybės santykį ir keliauti ne tik pigiai, bet ir saugiai bei patogiai. Komfortas autobuse užtikrina gerą kelionę.

Jeigu vis dar neapsisprendžiate kuriuo maršrutu keliauti, tai žinokite, kad bet kuris Kaunas Ryga, Vilnius Talinas ar Panevėžys Ryga maršrutas bus kupinas įspūdžių ir nuotykių. Vis dėlto rekomenduojama pradėti pažintį su kaimyninėmis Baltijos valstybėmis nuo Latvijos sostinės Rygos ir tik po to keliauti į Taliną. Tai nepamirštama kelionė ir pažintis su šiomis valstybėmis, jų vertybėmis ir kultūra.

Tagged:

LEAVE A RESPONSE

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Related Posts