Straipsnių administracija

straipsniai ir tekstai įvairiomis temomis

DarbasInternetasNamaiStraipsniaiStudijos

Nemokami pratybų atsakymai nėra blogis. Kodėl?

namų darbaiTai kas vieniems atrodo neetiška, kitiems tikras išsigelbėjimas. Taip pasakytina ir apie šiuo metu vis labiau tarp mokinių populiarėjančius tinklalapius, kuriuose talpinami nemokami pratybų atsakymai. Suaugusiųjų ir švietimo sistemos darbuotojų pasipiktinimas dėl skelbiamų pratybų atsakymų yra atremiami paprastais ir logiškais mokinių argumentais. Kokiais?

Nusirašinėtojų nesustabdysi

Visais laikais mokiniai ieškodavo lengvų būdų gauti gerus pažymius nieko nedarant. Beveik nieko, nes nusirašymas irgi laiko atimantis veiksmas. Kuomet mokinys nori nusirašyti, jis ras būdų kaip tai padaryti. Juk visuomet yra gerų suolo draugų, kurie „nelaimės” atveju išties išspręstas pratybas nusirašyti arba klasės draugas, ar draugelis iš paralelinės klasės. Tad pratybų atsakymai internete tėra tik dar viena vieta, tačiau tai nėra paskatinimas nusirašyti. Šį sprendimą priima pats mokinys.

Galimybė pasitikrinti namų darbus

Pratybos dažnai sprendžiamos namuose, tad išsprendus tenka laukti kitos pamokos, kuri nebūtinai bus kitą dieną. Pratybų atsakymai leidžia pasitikrinti ar išspręsta teisingai ir įvertinti pačiam mokiniui ar pamoka yra išmokta. Toks įvertinimas moko savikritiškumo. Pastebėjus, jog gautas sprendimas nesutampa su pratybų atsakymu, tenka pasigilinti, ieškoti priežasties, kas praleista, ko nepastebėta pamokos metu ir taip viską išmokti iki galo.

Savarankiško mokymosi pagrindas

Pratybų sąsiuvinių sprendimas yra tik dalis mokymosi programos. Dažnai dalis uždavinių ar užduočių nėra sprendžiamos nei klasėje, nei namuose. Ypač dažnai nesprendžiamos yra papildomos, žvaigždutėmis pažymėtos užduotys, kurios yra arba sunkesnės, arba neprivalomos spręsti. Mokiniai tai dažnai priima kaip iššūkį – juk smagu atlikta tai kas yra sudėtingesnio. Tačiau išsprendus visuomet norima atlygio – šiuo atveju žinojimo, jog įveiktas iššūkis. Nemokami pratybų atsakymai puiki išeitis pasitikrinti.

Korepetitoriaus atsisakymas

Dažnai, norint pasimokyti papildomai tenka samdyti korepetitorių, kurio, deja, neišgali sau leisti sunkiau gyvenančios gabių vaikų šeimos. Pratybų atsakymai yra vienas iš kanalų, kuris leidžia mokytis savarankiškai ir gilinti žinias. Juk spręsti uždavinius gali kiekvienas savarankiškai ir nereikia korepetitoriaus, kuris patikrintų ar išspręsta teisingai.

Taigi, elementarūs ir paprasti paaiškinimai, kodėl pratybų atsakymai nėra blogis, kokį bando įsivaizduoti kai kurie asmenys. Tai puiki mokymosi priemonė. Tereikia tinkamai ja naudotis.

Tagged:

LEAVE A RESPONSE

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Related Posts