Straipsnių administracija

straipsniai ir tekstai įvairiomis temomis

KelionėsVerslas

kelionės po lietuvąKeliones į užsienį – puikus būdas prasiblaškyti, pažinti pasaulį, patirti naujų įspūdžių, nuotykių. Tačiau nereikia pamiršti ir savo gimtosios šalies. Čia gausu įdomių, lankytinų vietų, muziejų, kurios sudomina ne tik keliaujančius lietuvius, bet pritraukia ir nemažai svečių iš užsienio.

Vilnius – Lietuvos sostinė, pritraukianti unikaliu senamiesčiu, muziejais, paminklais ir kitomis lankytinomis vietomis. Daug lankytojų pritraukia Gedimino pilis, stūksanti ant stataus Gedimino kalno, kurioje įrengtas ir Lietuvos nacionalinio muziejaus padalinys. Pilies bokšto viršuje yra apžvalgos aikštelė, iš kurios galima pasižvalgyti po Vilniaus apylinkes, pasigrožėti senamiesčio architektūra.

Keliautojams įdomi svarbiausia visos šalies katalikų šventovė – Šv. Stanislovo ir Šv. Vladislovo arkikatedra bazilika. Jos požemiuose palaidoti žymūs Lietuvos žmonės: Gedimino anūkas ir galingiausias Lietuvos valdovas Vytautas Didysis bei jo žmona Ona, dvi karalienės, Žygimanto Augusto žmonos: Elžbieta Habsburgaitė ir Barbora Radvilaitė, po Šv. Kazimiero koplyčia ilsisi Lietuvos didysis kunigaikštis ir Lenkijos karalius Aleksandras. Įmūryta urna su karaliaus Vladislovo Vazos širdimi.

Aušros vartai – tai vienas iš Vilniaus miesto simbolių. Tai vieninteliai išlikę iš dešimties miesto gynybinės sienos vartų. Tačiau šiandien daugumai iš mūsų Aušros vartai asocijuojasi su maldos namais. Jų koplyčioje yra vienas žymiausių renesanso tapybos kūrinių Lietuvoje – Stebuklingas švenčiausiosios Mergelės Marijos, Gailestingumo Motinos paveikslas.

Kelionės po Vilnių metu verta aplankyti ir Šv. Onos bažnyčią, Vilniaus universitetą, kuris yra vienas seniausių Rytų Europoje, Vilniaus paveikslų galeriją.

Televizijos bokštas – vienas iš aukščiausių Rytų Europos statinių, kuriame įrengta Sausio 13-osios muziejinė ekspozicija, restoranas “Paukščių takas” su apžvalgos aikštele. Jo žiedinės formos grindys apsisuka 360 laipsnių per 55 minutes. Vilnius ir jo apylinkės matomos penkiasdešimties kilometrų spinduliu.

Vilniaus senamiestyje seniausia ir puošniausia Pilies gatvė. Ji išsiskiria architektūros įvairove: 12 ir 14 gyvenamieji namai yra gotikinio stiliaus, 4 namas – renesansinis kapitulos namas, Šv. Jonų bažnyčios frontonas – barokinis.

Aplankyti ir pamatyti Vilniuje tikrai yra ką. Lyginant su keliavimu į užsienį tai yra pigios kelionės. O ir susipažinti su savo šalies istoriniu paveldu, žymiomis vietomis tikrai verta. Pažintinės kelionės praturtina akiratį.

Tagged:

LEAVE A RESPONSE

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Related Posts