Straipsnių administracija

straipsniai ir tekstai įvairiomis temomis

AutomobiliaiPaslaugos versluiStraipsniaiVerslas

katalizatoriaiKatalizatorius – svarbi automobilio detalė. Ji yra skirta nukenksminti degimo metu susidariusias kenksmingas medžiagas. Degimas, kaip žinote, vyksta variklyje. Purkštukas iš kuro bako paduoda kurą, žvakė kuro srovelę uždega jau cilindre. Įvyksta mini sprogimas, kuris judina stūmoklį, o šis sukamuoju judesiu varo ratus. Po sprogimo kuro liekanos ir oras yra išleidžiamas į katalizatorių, ten pravalomas ir per duslintuvą išmetamas į aplinką. Katalizatorius yra pagamintas iš radžio, platinos ir kitų tauriųjų metalų, kuriuos iš jo gana sudėtinga iškrapštyti. Tam ir reikalingas katalizatorių supirkimas. Kaune tuo užsiima kelios įmonės, todėl būtina pasidomėti, kas ir už kiek supirks nenaudojamus katalizatorius.

Katalizatorių supirkimas Kaune vyksta gana paprastai. Atvežate savo katalizatorius, supirkimo bendrovė įvertina juos pagal rūšis, pasako kilogramo kainą. Jei sutinkate su ja, sveriate ir gaunate už kilogramą. Kainos svyruoja nuo 50 iki 400 Lt už kilogramą priklausomai nuo katalizatorių rūšies ir kiekio. Bet kuriuo atveju, tai gana pelningas verslas.

Katalizatorių supirkimas Kaune yra daugiau skirtas automobilių remonto verslo atstovams bei profesionaliems meistrams, kurie remontuoja automobilius ir išmano apie katalizatorius. Paprastai pakelėje jie nesimėto, todėl supirktuvėje retai kada pamatysite benamį, tempiantį maišus su visokiu šlamštu, kurį galima parduoti. Katalizatoriai atvežami tvarkingai sudėti. Bet kuriuo atveju juos reikia sverti ant pramoninių svarstyklių.

Kodėl juos reikia supirkinėti? Ar patys meistrai negali jų išardyti? Katalizatorių pagaminimo technologija yra gana sudėtinga, todėl juos ardyti nėra taip paprasta – reikia žinoti, kur koks metalas yra. Kitas momentas yra tai, kad kai kurie metalai gali būti pavojingi sveikatai. Jei jau kažkas yra pavojingo, tai namų sąlygomis to ardyti negalima, nes tai gali pakenkti aplinkinių sveikatai, ar net gyvybei. Trečia priežastis – kur dėti tas atliekas ir skeveldras, kurios lieka išėmus visus tauriuosius metalus? Atliekas reikia utilizuoti išvežant į statybinių atliekų aikšteles arba specialiose kenksmingų medžiagų utilizavimo aikštelėse. Vieno ar dviejų katalizatorių šeimininkui tai tikrai neapsimoka, nes pravažinėtas kuras kainuos brangiau, nei gaunama nauda. Tai trys pagrindinės priežastys, dėl kurių katalizatorių supirkimas Kaune ir Vilniuje vyksta profesionaliai – įmonė pasirūpina viskuo, o savininkui sumoka už atvežtus katalizatorių kilogramus iš karto.

 

Tagged:

LEAVE A RESPONSE

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Related Posts