Straipsnių administracija

straipsniai ir tekstai įvairiomis temomis

Paslaugos gyventojamsPaslaugos versluiVerslas

Kodėl vertą rinktis alternatyvų elektros tiekėją?

Atsinaujinantys elektros šaltiniai šiomis dienomis sudomina vis daugiau vartotojų negu kada nors anksčiau, tad saulės elektrinės įgyja vis didesnį populiarumą ir pranašumą. Toks alternatyvus elektros tiekėjas turi tikrai nemažai įvairiausių privalumų, kuriuos šiame straipsnyje ir aptarsime – galbūt tai padės ir jums apsispręsti, galvojant apie saulės pagamintą elektros energiją kaip pasirinkimą.

Pirmiausia, saulės energija yra nemokamas ir nuolat atsinaujinantis šaltinis, taigi tai investicija, kuri ilgainiui atsiperka su kaupu. Nors žiemą saulės ir mažiau negu pavasarį ar vasarą, šaltuoju metų laiku yra galimybė naudoti perteklinę saulės energiją, kuri buvo sukaupta ankstesniu laikotarpiu. Nors lietuviai dažniausiai jaudinasi, kad mūsų šalyje saulės per mažai ir nesukaupsime reikiamo kiekio, kurį galėtume išnaudoti elektrai, dėl to nuogąstauti tikrai nereikėtų. Visada galime pažvelgti į užsienio pavyzdžius: Skandinavijoje saulės energijos kiekiai yra dar mažesni, tačiau saulės elektrinės yra populiarus ir sėkmingai naudojamas ir gana dažnai pasirenkamas kaip elektros tiekėjas.

Saulės elektrinės taip pat pasižymi ir ilgaamžiškumu – jos tarnauja tikrai ne vieną dešimtmetį. Nors, žinoma, bėgant metams, efektyvumas ir galingumas mažėja, tačiau tikrai labai nežymiai. Yra paskaičiuota, kad įprastai saulės elektrinių efektyvumas kiekvienais metais sumažėja vos vienu procentu, taigi, saulės energija bus generuojama tikrai netrumpą laiką. Be to, saulės elektrinės nereikalauja ypatingos priežiūros – reikia tik kartas nuo karto nuplauti susikaupusius nešvarumus.

Labai svarbu paminėti, kad visuomenėje yra vis dar įsišaknijęs įsitikinimas, kad saulės baterijoms įrengti būtinai reikalingi dideli plotai arba, kad norint naudotis iš saulės pagaminta elektros energija, kolektoriai būtinai turi būti sumontuoti jūsų kieme. Visgi, dabar pasiūloje yra ne vienas saulės parkas, kuris siūlo investuoti į specialioje vietoje, netgi toliau nuo jūsų namų, sumontuotus saulės kolektorius ir taip naudoti tokį alternatyvų elektros šaltinį. Taigi dabar galimybių tikrai yra, svarbiausia jomis pasidomėti. Be to, norintys įsirengti saulės elektrines privačioje teritorijoje ar pirkti jas iš saulės parkų, gali teikti paraiškas APVA paramai, kuri dalinai padengia instaliavimo lėšas, gauti. Tokį elektros šaltinį gali naudoti tiek gyvenantys name, tiek butuose.

Saulės energija kaip elektros tiekėjas yra puikus pasirinkimas, kadangi tai padeda ne tik sutaupyti pinigų, tačiau prisideda ir prie aplinkosaugos, kadangi nedaro jokio neigiamo poveikio gamtai, o pasibaigus jėgainės tarnavimo laikotarpiui didžioji dalis jos elementų gali būti nesunkiai perdirbami. Taip pat verta nepamiršti, kad saulės elektrinės įrengimas leidžia jums tapti energetiškai nepriklausomu.

Tagged:

LEAVE A RESPONSE

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Related Posts