Straipsnių administracija

straipsniai ir tekstai įvairiomis temomis

NamaiStatybaVerslas

metaliniai lauko laiptaiLauko metaliniai laiptai gali turėti dvi pagrindines funkcijas – tai įėjimas į pastatą arba pagalbiniai evakuaciniai. Tokiems laiptams įrengti dažniausiai yra pasirenkamos metalinės konstrukcijos. Tai universalus sprendimas, tinkamas tiek moderniai, tiek senajai architektūrai. Laiptai, apskritai, negali darkyti bendro pastato eksterjero išvaizdos.

Vienas svarbiausių niuansų, įrengiant lauko (ir ne tik) laiptus – jų saugumas. Saugiausiu lauko laiptų pakopų aukštis yra apie 13 cm, o plotis – 30 cm. Labai svarbu iš kokio metalo yra parenkamos pagrindinės konstrukcijos, nes nuo to priklausys jų priežiūra bei ilgaamžiškumas. Laiptų konstrukcija gali būti parinkta iš juodo metalo, aliuminio, nerūdijančio plieno, cinkuoto metalo. Labai pavojinga, nors deja dažnai populiaru, rinktis slidžias akmens masės plyteles ar poliruotą akmenį. Palijus tokie laiptai tampa labai slidūs, žiemos metu privaloma juos barstyti smėliu ir druska, kad išvengtumėte nelaimės. Metaliniai laiptai neturėtų būti pavojingi, tad reikia gerai apsvarstyti visus variantus.

Kitos laiptų detalės – pakopos, turėklai bei porankiai gali būti naudojami iš kitų medžiagų. Tačiau labai praktiška ir patogu tiek kainos, tiek išvaizdos aspektu parinkti lauko laiptų pakopas taip pat iš metalinių grotelių. Tokių laiptų nereikės šluoti ar valyti, nesikaups ant jų nei sniegas, nei kiti nešvarumai, taip pat nesikaups ir lietaus vanduo. Jie nebijo ir atmosferos poveikių. Turite žinoti, kad jeigu lauko laiptai susideda iš penkių ar daugiau pakopų, jiems yra būtini turėklai. Metalinių laiptų turėklai gali  būti parinkti iš nerūdijančio plieno, juodo metalo, stiklo arba net itin puošnūs bei išskirtiniai, unikalūs kalvių rankų darbai. Tuo tarpu porankis gali būti taip pat metalinis, nes mediniai yra labai nepatvarūs Lietuvos klimato sąlygoms, kai užklumpa dažni lietūs bei temperatūrų svyravimai.

Lauko laiptai yra labai svarbus pastato atributas. Jie ne tik atlieka savo funkcija – jų dėka patenkame į pastatą, bet taip pat tinkamai parinkti ir suprojektuoti laiptai gali puošti Jūsų namą, suteikdami tam tikrą eksterjero stilių. Rinkdamiesi lauko laiptus būtinai atsižvelkite ne tik į estetikos detalės, bet svarbiausia, rūpinkitės jų saugumu pasirinkdami tinkamo aukščio pakopas, konstrukcijų medžiagas. Laiptai turi būti funkcionalūs, nes jais vaikščiosite kiekvieną dieną ir, tikėtina, ne vieną kartą. Taip pat nepamirškite ir ilgaamžiškumo savybių. Metaliniai lauko laiptai gali būti puikus sprendimas, įgyvendinantis visas reikalingas savybes.

Tagged:

LEAVE A RESPONSE

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Related Posts