Straipsnių administracija

straipsniai ir tekstai įvairiomis temomis

NamaiPrekybaStatybaVerslas

Nauji butai Kaune – ekonomiškesnio gyvenimo pagrindas

Nekilnojamas turtas ne tik užsienyje, bet ir Lietuvoje išlieka viena svarbiausia investicija mūsų gyvenime, nes būsto nekeičiame kaip batų ir neišmetame, kaip sunešiotus drabužius. Tačiau savo gyvenamąją vietą ne visada įstengiame įsigyti pagal savo poreikius, nes dažnai tenka rinktis pagal savo kišenę. Bet naujas namas ar butas dažniausiai perkamas labai ilgam, kartais net pereina iš kartų į kartas. Lietuvoje vis dar egzistuoja gana didelė rinka padėvėtomis prekėmis, tarp jų ir aprangos, ir buitinės technikos, ir automobilių, tad ar naujų butų ir namų kaina ir toliau išlieka vienu pagrindiniu veiksniu, apsprendžiančiu būsto įsigijimą? Nauji butai Kaune, Vilniuje ir kituose miestuose parduodami ne vienodu spartumu. Remiantis Lietuvos Statistikos departamento duomenimis, per metus Lietuvoje būsto kaina ženkliai nepakito, nors brango senesnės statybos namai ir dvibučiai. Palyginus pirmąjį šių metų ketvirtį su 2012 m. pirmuoju ketvirčiu, būsto kainos sumažėjo 0,2 procento. Oficialūs duomenys rodo, kad butai ankstesnės statybos daugiabučiuose namuose atpigo 1,6 procento, tačiau senos statybos namai arba dviejų kambarių butai brango 3,8 proc. Statistiniai duomenys rodo, kad Kauno mieste kainos buvo stabilios nuo 2010 m. IV–ojo ketvirčio iki 2011 m. III–iojo ketvirčio, tačiau baigiantis metams, kainos vėl ėmė mažėti. Pastebėta tendencija, jog nauji butai Kaune atpigo, lyginant su jų pradine kaina.

nauji-butai-kaune

Galima būtų daug diskutuoti apie privalumus gyvenant naujos statybos name ar bute, tačiau tai veikiau skonio bei gyvenimo būdo reikalas, tačiau apie rinkimąsi naujo buto ir seno privalumai ir trūkumai daugeliui aiškūs. Tai visų pirma saugumas, ekonomiškumas ir kas be ko mokesčių skirtumai. O kur dar prisidėjimas prie  miesto puoselėjimo ne tik taupiais, bet ir gražaus eksterjero pastatais, juk beveik kiekvienas atnaujiname savo garderobą, tad ir miestas galėtų vis dažniau pasilepinti savo atnaujintu ,,garderobu“. Tad toliau apžvelgsime esamą situaciją Kaune nekilnojamojo turto srityse.

Remiantis statistikos departamento duomenimis, per praeitus  metus buvo pastatyti 346 nauji butai Kaune ir 216 gyvenamųjų pastatų, o per šių metų pirmąjį ketvirtį buvo baigti statyti 64 butai, bei 57 gyvenamieji pastatai, taip pat išduota 288 leidimai butų statybai, bei 132 gyvenamųjų namų statybos leidimų.

Preliminariais Registrų centro duomenimis, šių metų  pirmąjį ketvirtį Kaune parduota 3 proc. daugiau butų nei per tą patį laikotarpį pernai, na o sostinėje, remiantis  „Eika” rinkos analitiku Tomu Žiaugra, 2013 metų pirmąjį ketvirtį  nekilnojamojo turto vystytojai pardavė 77 % daugiau nei 2012 metų pirmąjį ketvirtį  naujos statybos butų. Įdomu, ar ir Kauną pasieks toks skaičius, juk mūsų namai- tai mūsų tvirtovė, joje kvėpuojame, išgyvename, auginame vaikus, tad namai, kuriuose gyvename turėtų būti ne tik saugūs, taupantys mūsų lėšas, bet ir atspindintys mūsų gyvenimo filosofiją.

 

Parengė: Monika Kazlauskaitė

Tagged:

LEAVE A RESPONSE

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Related Posts