Straipsnių administracija

straipsniai ir tekstai įvairiomis temomis

NamaiPaslaugos gyventojams

Pradedate mąstyti apie nuosavą būstą, galbūt skirti investiciją net į individualų namą? Juk, matyt, ne veltui senolių išmintis byloja, kad reikia per gyvenimą pasistatyti (ne nusipirkti) namą, užauginti sūnų bei pasodinti žaliuojantį medį. Pradedant galvoti apie pirmąjį privalomą atlikti darbą neretai iškyla ir begalės klausimų, tačiau tai natūralu ir tikrai viskas išsprendžiama. Vienas svarbiausių iškylančių klausimų – namų ūkyje suvartotas nešvarus vanduo arba kitaip vadinamos nuotekos bei  nuotekų valymo įrenginiai, jų pasirinkimas.

Savaime suprantama, kiekvienam svarbus ir piniginis klausimas, t.y. kiek tai kainuoja. Pats valymo įrenginys gali kainuoti nuo 5000 lt. Tačiau dar bus reikalingos išlaidos žemės darbų atlikimui, kurios gali būti nuo 1000 lt bei įrenginio montavimui, kurios gali prasidėti nuo 1500lt, bet reikia pridurti, kad tai labai individualu ir viskas priklauso nuo grunto, kokie nuotekų valymo įrenginiai pasirenkami, koks žemės sklypo plotas, jo vieta ir pan. Turėsite numatyti, kur bus galima išleisti valytas nuotekas iš nuotekų valymo įrenginių, aišku jeigu nuotekos išvalytos iki Lietuvoje nustatytų aplinkosaugos normatyvų. Tai gali būti:

  1. Išleidimas į gruntą, melioracijos griovius.
  2. Išleidimas į vandens telkinius, jei netoli namo yra atviras buitinių nuotekų priėmėjas – upė ar ežeras.

Pasirinkę individualų arba vietinį nuotekų valymą, išvengsite periodiškai augančių ,,abonentinių mokesčių už paslaugas ir aptarnavimą”, nes tai bus pirma ir paskutinė investicija sprendžiant nuotekų valymo klausimą. Tai – puikus sprendimas, jei norite tapti “nepriklausomu” namu, t.y. turėsite pasirinkę savo nuotekų valymo sistemą, galbūt numatę investiciją į saulės baterijas, geoterminį šildymą, vandens gręžinį ir t.t., todėl viskas bus sava ir individualu.

Taigi buitinių nuotekų valymo įrenginiais vadinamos naujos kartos kanalizacijų sistemos, leidžiančios užmiršti problemas, kurios susiję su asenizacija, kitaip vadinamu nuotekų šalinimu, bei kitokia kanalizacijos priežiūra. Šiuolaikiniai nuotekų valymo įrenginiai leidžia išvalyti nuotekas net iki 97, todėl tokį vandenį galima vartoti įvairiose gyvenimo srityse: automobilių plovimui, laistymui ar kiemo švarai palaikyti. Jei yra galimybė bionuotekos gali būti nutekinamos į greta esantį upelį ar melioracinį griovį.

Tagged:

1 COMMENTS

LEAVE A RESPONSE

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Related Posts