Straipsnių administracija

straipsniai ir tekstai įvairiomis temomis

Namai

Parduodami butai Vilniuje – ryškiausios tendencijos ir prognozės

parduodami butai VilniujeKas laukia būstą Vilniuje norinčių įsigyti asmenų 2016 metais? Ar parduodami butai Vilniuje vis dar populiarūs? Ar bėgant laikui kinta jų kainos ir kokie rajonai šiuo metu yra paklausiausi? Šiame tekste trumpai atsakysime į klausimus apžvelgdami buto Vilniuje įsigijimo galimybes bei pateiksime esmines tendencijas būsimiems metais.

Pradėkime trumpai apibendrindami praėjusių metų situaciją. Pirmuosius tris metų ketvirčius pradėję pakiliai, parduodami butai Vilniuje savo pozicijų 2015 metų pabaigoje išlaikyti nebesugebėjo – jų pardavimai smuko, nors buvo parduota apytikriai 10 proc. daugiau nei tokiu pačiu laiku prieš metus. Kita vertus, butų kainos išliko tokios pat, nepaisant prognozuoto kainų smukimo. Dėl šios priežasties, kalbėdami apie artėjančius metus, ekspertai šiemet prognozėmis užsiima atsargiau ir atrodo nėra linkę žadėti kainų smukimo. Netgi atvirkščiai – atvirai deklaruojama, jog kainos išliks maždaug tokios pačios kaip yra šiuo metu. Tačiau žadama ir geresnių naujienų – ekspertų teigimu, 2016 metais norintieji įsigyti būstą turės bent jau labai plačias galimybes rinktis, nes  į rinką planuojama paleisti dar apie 3500-4000 būstų esančių naujos statybos namuose, įvairiuose miesto rajonuose.

O kokios tendencijos pastebimos Vilniaus NT rinkoje? Šiuo metu populiariausi parduodami butai Vilniuje yra išsidėstę šiaurinėje sostinės dalyje, nors pastebimas ir aktyvėjimas Senamiesčio bei Naujamiesčio zonose. Tarp populiariausių rajonų būsto įsigijimui 2015 metais pirmąją vietą užėmė Pilaitės rajonas. Pasak ekspertų, tai lėmė didelis naujos statybos butų šiame rajone pasirinkimas ir patrauklios kainos. Kita vertus, gyventojai panašiai noriai renkasi ir kitas miesto vietas būsto įsigijimui. Antai atlikto tyrimo rezultatai rodo kad patraukliausiomis vietomis būsto įsigijimui žmonės laiko ne tik Pilaitę, bet ir Žvėryną, Užupį ir Antakalnį.

Vis dėl to, butų pardavimo statistika Vilniuje byloja ne tik apie gyventojų gyvenamosios vietos prioritetus, bet ir kai kurių iš jų piniginės storį. Sostinėje praėjusiais metais buvo parduota beveik dvigubai daugiau prestižinės klasės nekilnojamojo turto nei 2014 metais.Prestižiniais laikomi parduodami butai Vilniuje dažniausiai jau tradiciškai yra tokiuose rajonuose kaip Senamiestis, Žvėrynas ar Užupis. Įdomu pažymėti, kad sekančiais metais nusimato dar daugiau naujų statybos projektų skirtų prestižiniams būstams pačiame Vilniaus centre, taigi pasirinkimo diapazonas, norintiems įsigyti gyvenamąjį plotą bus dar platesnis.

Taigi, kaip rodo visuotinai prieinamos informacijos analizė, parduodami butai Vilniuje nėra vienodi nei savo kaina, nei savo lokacija. Akivaizdu, NT rinka Vilniuje turi ką pasiūlyti ir vidutiniam, ir pasiturinčiam vartotojui, visiškai nepriklausomai nuo to, kuriai gyvenamajai vietai šis teikia prioritetą – miesto centre, ar jo pakraščiuose.

Tagged:

LEAVE A RESPONSE

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Related Posts