Rekuperatoriaus reguliavimas
Sėkmingai įdiegus namuose vėsinimo sistemą laukia paskutinis ir gana malonus darbas – rekuperatoriaus sureguliavimas. Net jei visus nustatymus atliko meistrai, kurie montavo prietaisą, po kurio laiko gali būti, kad reikės pakeisti nustatytą režimą. Galimybė pritaikyti vėdinimo savybes pagal savo poreikius yra vienas iš svarbiausių šių sistemų privalumų. Juk oras tiek namuose, tiek lauke kinta priklausomai nuo oro sąlygų, metų laiko ir kitų veiksnių. Rekuperatoriaus reguliavimas priklauso nuo jūsų pasirinkto prietaiso modelio. Valdiklis gali būti integruotas pačiame įrenginyje, valdomas atskiru valdymu skydeliu, kurį galima montuoti sau patogioje vietoje, automatinis ir kt. Populiariausi šiuo metu yra rekuperatoriai su atskirai montuojamais nedideliais valdymo pulteliais. Šių ir kitų modelių rekuperatorius galite rasti čia: https://www.rekuperatoriucentras.lt/efektyvi-vedinimo-sistema. Kokį rekuperatoriaus modelį benaudosite, jo reguliavimą sudarys pagrindinės funkcijos, kurias galime aptarti.
● Režimas
Rekuperatoriaus režimas yra pagrindinis šio prietaiso valdymo rodiklis. Atsižvelgiant į modelį gali būti integruoti trys ar keturi režimo variantai. Minimalus režimas skirtas naudoti, kai namuose nėra žmonių arba jų yra mažai. Šiuo režimu rekuperatorius veikia maždaug 20% pajėgumu. Namuose esant įprastam žmonių skaičiui naudojamas normalus ar standartinis režimas. Tuo tarpu intensyvus ar maksimalus režimas skirtas naudoti, kai namuose yra daugiau nei įprasta žmonių arba dėl kitų priežasčių reikia greitai išvėdinti patalpas.
● Eko/ taupusis režimas
Kai kurie rekuperatoriai turi naudingą eko arba taupųjį režimą. Įjungus šį režimą vėsinimo sistemoje blokuojamas šildytuvo veikimas ir kiti išoriniai elementai. Tuomet patalpos vėsinamos naudojant lauko orą. Šis režimas sumažina vėsinimo proceso metu sunaudojamą energijos kiekį.
● Planavimas
Dauguma šiuolaikinių rekuperatorių turi išankstinio planavimo funkciją. Dažniausiai tvarkaraštį sudaro savaitinis prietaiso nustatymas. 7– nių dienų laikotarpyje, atsižvelgiant į savo dienotvarkę, galima pasirinkti skirtingus režimus skirtingomis dienomis.