Straipsnių administracija

straipsniai ir tekstai įvairiomis temomis

FinansaiInterjerasNamaiPaslaugos gyventojamsStatybaStraipsniaiVerslas

Kiekvienų namų jaukumui didelę reikšmę turi ne tik namų apstatymas įvairias baldais ar interjero detalėmis, bet ir oro temperatūra kambariuose. Namų šiluma svarbu ir jaukiai aplinkai ir, be abejo, gerai sveikatai. Tam, kad šiluma namuose išsilaikytų ilgą laiką, svarbu pagalvoti ne tik apie šildymo būdą bei kuro sąnaudas bet ir apie pačio namo apšiltinimą. Todėl reikia įsidėmėti, jog sienų šiltinimas yra svarbus ekonomiškos šilto oro cirkuliacijos sprendimas.

Neišvengiami atvejai, kai sienose lieka nesandarumai ar oro tarpai. Kaip žinia, vykstant šalto ir šilto oro cirkuliacijai, šiltas oras kyla į viršų ir tokiais atvejais, kai sienose yra nesandarumų, tiesiog patirimas šilumos nuostolis. Tokiu atveju reikalingas sienų šiltinimas, kurio įvairūs metodai padės užsandarinti bet kokius sienose esančius plyšius.

Sienų šiltinimas gali būti vykdomas įvairiais būdais. Visų pirma reikia teisingai pasirinkti sienų apšildymo technologinį sprendimą, kuris priklauso nuo to kur ir kokiu būdu bus šiltinamos sienos: iš išorės, iš vidaus ar užpildant oro tarpą pačioje sienoje.

Pravartu šiltinti sienas iš išorės tada, kai sienose nėra oro tarpų. Tačiau priešingu atveju, jeigu sienose yra oro tarpai, apšiltinimas iš išorės nebus naudingas. Bet kokiu atveju, per sienose esančius oro tarpus šiluma kyla į viršų, o per pastogėje esančius nesandarumus ji išeina lauk.

Šiltinti sienas iš vidaus, patartina tik tada, kai šiltinimo procesas neįmanomas kitais būdas (užpildant sienose esančius oro tarpus ar šiltinti iš išorės). Taip šiltinant nepažeidžiama išorinė pastato apdaila, tačiau namo viduje prarandamas naudingas plotas (t.y. sumažėja kambarių kvadratinis plotas). Šiltinti sienas iš vidaus galima putų polistirolo plokštėmis ar termovata.

Sienų šiltinimas užpildant sienose esančius oro tarpus – tai patvariausias ir ekonomiškiausias būdas apšildyti namą, kad iš jo neišeitų šiluma. Yra tris pagrindiniai būdai apšiltinti sienų tarpus: šildymas biriomis medžiagomis, ekovata arba termoputomis. Apšildymo biriomis medžiagomis trūkumas yra tai, jog po kurio laiko medžiaga sukrenta ir viršuje lieka oro tarpas. Šildymas ekovata pravartu tuo, jog ji padeda ne tik apšildyti sienas, bet yra ir gera garso ir ugnies izoliacinė medžiaga, medinės konstrukcijos apsaugomos nuo grybelio, pūvimo bei pelėsio. Trečias oro tarpų šildymo būdas – tai užpildymas termoputomis. Jos besiplėsdamos užpildo visus tarpus bei neužlaiko drėgmės. Termoputos neleidžia kauptis pelėsiui, drėgmei, yra bekvapės, negenda bei nepūva.

Tagged:

LEAVE A RESPONSE

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Related Posts