Straipsnių administracija

straipsniai ir tekstai įvairiomis temomis

NamaiPrekybaStraipsniai

siltnamiaiDaugelis vertina šiltnamius dėl jų suteikiamos galimybės patiems auginti savo daržoves, bet ne kiekvienas žino, kokių dar privalumų jie turi. Šiltnamiai gerina kenkėjų kontrolę ir padeda reguliuoti temperatūrą, drėgmę, vandens pasiskirstymą. Tai skatina gerą augalų augimą ir didina jų produkcijos skaičių iki maksimumo. Nesvarbu, ar esate sodininkas mėgėjas, besistengiantis dėl sveikesnio maisto savo namams, ar turite planų sukurti pelningą ūkį, šiltnamis jums bet kuriuo atveju pakels našumą ir suteiks patogumą.

Funkcija. Šiltnamio dėka, suteikiama galimybė kontroliuoti savų augalų augimo aplinką. Šiltnamis padeda palaikyti šilumą, kurios reikia tiek paprastiems sodinukams, tiek tropiniams augalams. Palaikoma drėgmė, kurios reikia tam tikriems augalams (pavyzdžiui pipirams) klestėti. Šiltnamiai atitraukia įvairius parazitus ir kenkėjus, saugo nuo gyvūnų ar mažų vaikų. Šiltnamyje taip pat galima reguliuoti vandens kiekį, kurį turi gauti augalai, todėl nei sausra nei potvynis nėra problema. Šiltnamiai vilioja ir tuo, kad galima ilgiau pratęsti augalų auginimo sezoną. Tai ypač aktualu vėsesnio klimato vietovėse, kur šiltasis sezonas trunka vos kelis mėnesius ir toli gražu nepakanka laiko kai kurioms daržovėms užauginti.

Ypatybės. Šiltnamis veikia praktiškai taip pat, kaip ir jūsų automobilis dienos metu. Saulė prasiskverbia per langus ir gauta energija su karščiu yra sulaikoma viduje. Augalai tuomet gauna naudą iš šiltnamio šviesos ir šilumos. Daugumoje šiltnamių yra įrengti tam tikri langeliai arba ventiliatoriai, kurie pasirūpina, kad karščio nebūtų per daug. Kadangi šiltnamiai yra uždaryti, šiluma juose laikosi per naktį, užtikrinant šilumą, reikalingą jų augimui. Apsaugo augalus nuo šalčio ir rytinės rasos. Kai kuriuose šiltnamiuose būna įrengtos specialios automatinės vamzdžių sistemos, laistančios augalus. Specialių monitorių dėka galima automatiškai reguliuoti vėdinimo sistemą. Tokiu būdu šiltnamio priežiūra labai sumažėja, nes daugelis darbų yra atliekama už jus.

Tipai. Yra įvairių formų ir dydžių šiltnamių. Jie gali būti gaminami iš gausybės medžiagų: bet ko iš senų langų, plastikinių vamzdžių, metalinių karkasų. Uždengimui galima naudoti tiek plastiką, tiek stiklą. Viduje galima įsirengti suoliukus ir netgi kriaukles, kad būtų patogu nusiprausti bedirbant šiltnamyje.

Privalumai. Nesvarbu ar pasirinksite auginti žydinčius augalus ar daržoves ir vaisius, yra daugiau šiltnamio privalumų, nei vien tik grožis, gaivus žydėjimas ar pirmas savaip užaugintos daržovės kąsnis. Šiltnamis išvaiko kenkėjus, kurie gali pakenkti augalų augimui iškasant juos ar suvalgant. Taip pat leidžia žinoti jūsų produktų organiškumą. Tik jūs patys žinosite kokius chemikalus naudojote ar ne. Šiltnamio dėka galima pradėti tam tikrų augalų auginimą ankšciau, nei tą leidžia sezono sąlygos. Visada yra galimybė pradėti prekiauti savais augalais ar daržovėmis ir tokiu būdu išplėsti savo biudžetą. Be to, gerai įrengtas šiltnamis, padidina jūsų namo vertę.

Tagged:

LEAVE A RESPONSE

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Related Posts