Straipsnių administracija

straipsniai ir tekstai įvairiomis temomis

Paslaugos gyventojamsPaslaugos versluiVerslas

Teisininkai ir advokatai: kaip išsirinkti specialistą?

advokataiLietuvoje yra daugiau nei 150 teisines paslaugas teikiančių įmonių ir daugiau nei 1 500 advokatų. Natūralu, kad visus mūsų lūkesčius atitinkančio specialisto paieška gali sukelti nemenkų sunkumų. Nors dažniausiai svarbiausiam atrankos kriterijui priskiriamas teisininko užmokestis, iš tiesų didžiausią dėmesį turėtumėte skirti teisininko patirčiai ir teikiamų paslaugų kokybei.

Jei jums reikalingos profesionalios teisininko paslaugos, įvertinkite specialisto patirtį ir žinias. Minėtasis kriterijus lemia ir teikiamų paslaugų įkainius, t. y. jei mažiau žinomi advokatai už savo darbo valandą prašo 60 eurų, tai itin didelę patirtį turintys teisininkai prašo 250 eurų ar didesnio užmokesčio. Norintiems sutaupyti siūloma kreiptis į advokatų kontorą, tačiau ieškantiems profesionalios pagalbos, rekomenduojama bendradarbiauti su brangiau apmoku teisininku. Žinoma, negalima sakyti, kad mažesnę darbo patirtį turintis advokatas yra prastas teisininkas, tačiau bendraudami su šiuo specialistu, prisiimate didesnę riziką. Tiesa, jei konkretų teisininką rekomenduoja jūsų artimiausi draugai ar giminės, greičiausiai minėtasis advokatas yra vertas savo gero vardo.

Ieškodami patikimo specialisto, įvertinkite ir teisininko asmenines savybes. Savo darbą mylintys advokatai noriai atsakys į visus jūsų klausimus, pasiūlys kelias alternatyvas ir informuos apie nagrinėjamos bylos procesą bei galimą baigtį. Iš tiesų, ieškodami profesionalo, neturėtumėte būti itin kuklūs, t. y. klauskite visko, kas jums yra įdomu. Pasidomėkite atsiskaitymo sistema. Praktinė patirtis rodo, kad pokalbiai apie pinigus atskleidžia specialisto elgseną. Tiesa, nepamirškite, kad tos pačios kokybės paslaugos gali būti įkainojamos skirtingais įkainiais, atsižvelgiant į miestą, t. y. teisininko paslaugos sostinėje paprastai kainuoja kur kas brangiau nei mažesniuose miesteliuose teikiamos paslaugos.

Ieškodami visus jūsų lūkesčius atitinkančio teisininko, nepamirškite pasidomėti, kurioje teisės srityje jis turi sukaupęs didžiausią patirtį. Teisinių sričių yra gana daug: šeimos teisė, mokesčių teisė, darbo teisė, baudžiamoji teisė ir t. t. Deja, vienas advokatas negali būti visų sričių specialistas, t. y. dažniausiai advokatai dirba tik su viena ar keliomis teisės sritimis. Nepamirškite pasidomėti specialisto nagrinėtomis bylomis ir jų rezultatais.

Advokato paieška paprastai atliekama naudojantis internetu. Skaitmeninė erdvė yra puiki galimybė, leidžianti palyginti kelis specialistus ir pasidomėti buvusių klientų atsiliepimais. Tiesa, aklai pasikliauti internetiniais komentarais neverta, daugelis jų gali būti rašomi dėl asmeninių problemų ar aršėjančių konkurencijos sąlygų. Neverta pasitikėti ir itin skambiais reklaminiais šūkiais, nepamirškite – profesionalaus specialisto paslaugos kalba pačios už save.

Tagged:

LEAVE A RESPONSE

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Related Posts