Straipsnių administracija

straipsniai ir tekstai įvairiomis temomis

InterjerasNamaiStraipsniai

Privatiems namų gyventojams rengiant lauko apšvietimą nuolat kylą įvairūs klausimai: kaip pasirinkti šviesos šaltinius, kokį apšvietimą naudoti, kurie kampai tinkami, kaip pasiekti rezultatų, neeikvojant energijos?

Norėdami, kad lauko apšvietimas pateisintų visus Jūsų lūkesčius, o namams suteiktų papildomo žavesio bei būtų efektyvus, planuodami apšvietimą, pasikliaukite profesionalų patarimais. Namų interjero specialistai atskleidžia keletą gudrybių, kuriomis vadovaudamiesi sukursite įspūdingą, o svarbiausią – funkcionalų namų lauko apšvietimą.

Sukurkite planą

Norėdami lauke įrengti tobulą, ne tik Jūsų lūkesčius atitinkantį, bet ir namui bei aplinkai derantį apšvietimą, nepasikliaukite momentinėmis idėjomis. Apšvietimo planavimas – svarbus procesas. Pirmiausia Jums reikia turėti visą teritorijos planą ir tuomet pradėti žiūrėti, kokiose vietose kokie apšvietimo šaltiniai Jums galėtų būti reikalingi.

Ruošdami planą būkite konkretūs – tiksliai numatykite, kokiose vietose bus įrengiami kokie šviestuvai. Numatykite tikslius lempų, prožektorių skaičius. Turėdami planą vėliau galėsite orientuotis darbų eigoje, tikrinti, ar darbai vyksta taip, kaip turėtų.

Pasirūpinkite saugumu

Atminkite, lauko apšvietimas – smarkiai skiriasi nuo apšvietimo viduje. Renkantis gaminius laukui apšviesti jums netiks paprastos vidaus lempos ar prožektoriai. Ieškokite būtent laukui pritaikytų įrenginių – jie turi būti su tinkamai izoliuotais laidais ir jungikliais, veikti nepaisant klimato pokyčių, būti atsparūs drėgmei ir karščiui. Tai vienas svarbiausių dalykų, apie kurį reikia pagalvoti planuojant namo apšvietimą iš išorės, mat nepamąsčius apie tai, visas
darbas nueis perniek jau po pirmojo lietučio.

Ką apšviesti?

Planuojant lauko apšvietimą, labai svarbu numatyti, kokios strateginės ir dekoratyvinės vietos bus apšviestos. Pirmiausia pasirūpinkite, kad būtų tinkamai įrengtas strateginis apšvietimas. Tai reiškia, kad tinkamai būtų sumontuotos lempos ir prožektoriai, apšviečiantys duris, lempas,  laiptus, vartus, terasą ar balkoną, garažo vartus. Tik tuomet svarstykite apie dekoratyvinį apšvietimą, kuris sau vietos ras gėlynuose, prie tvenkinuko, aplink takelius, prie skulptūrų ar medžių.

Nepamirškite tinkamai pasirinkti apšvietimo spalvų. Šiltas apšvietimas tinka statiniams ir objektams apšviesti, o šaltą geriau naudoti vandens apšvietimui sukurti. Norėdami pasirūpinti ne tik geru apšvietimu, bet ir savo santaupomis – rinkitės elektrą taupančias lemputes visam lauko apšvietimui.

Tagged:

LEAVE A RESPONSE

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Related Posts