Straipsnių administracija

straipsniai ir tekstai įvairiomis temomis

Namai

ventiliuojami fasadaiVis dažniau daugeliui namų yra įrengiama vėdinamų fasadų technologija. Ventiliuojami fasadai – vienas iš nedaugelio būdų, kuris tinkamas tiek namo apdailai, tiek apšiltinimui. Ventiliuojamas fasadas yra renkamasis ne tik dėl to, kad suteikia estetinį vaizdą, bet ir todėl, kad papildomai apsaugo pastatą nuo įvairių mechaninių pažeidimų, taip pat nuo saulės, vėjo, lietaus ir sumažina keliamą triukšmo lygį. Šis šiltinimas sutaupo apie 60 % šilumos tiek renovuotiems, tiek naujos statybos namams.

Ventiliuojami fasadai įrengiami taip, kad būtų paliktas oro tarpas tarp termoizoliacinės medžiagos ir fasado  apdailos. Šiame tarpe esantis oras kyla aukštyn taip pašalindamas susikaupusią drėgmę. Taigi, naudojant šį būdą šiltinimo sluoksnis visuomet išlieka sausas ir nepraranda savybių, kurios padeda išlaikyti pastato šilumą. Fasadai pasiūla yra labai didelė galima rinktis nuo medžio, plastiko dailylenčių iki fibrocenčio ar aukšto slėgio laminato, aliuminio kompozicinių plokščių. Medžiagos, kurios yra naudojamos šiltinimui yra pasirenkamos priklausomai nuo sienos konstrukcijos bei nuo tvirtinimo būdo, kuris gali būti vieno arba dviejų lygio karkasų.

Įrenginėjant ventiliuojami fasadai yra atliekama tikrai daug darbų. Įvertinus visus atliekamus darbus ventiliuojami fasadai kaina yra tikrai nemaža, tačiau specialistai yra apskaičiavę, kad investuota suma į ventiliuojamus fasadus atsiperka per maždaug 12 – 20 metų, nes per tiek laiko visiškai sumažinami šilumos nuostoliai. Kokybiškai įrengti ventiliuojami fasadai renovuotose tarnauja virš 30 metų, na, o nauji žymiai ilgiau.

Ventiliuojamiems fasadams dažniausiai yra naudojami minkštos ir nedidelio tankio mineralinės vatos plokštės, kurios apsaugo nuo vėjo. Tam yra naudojamos įvairios specialios medžiagos, kurios privalo būti laidžios vandens garams ir praleidžia nedaug oro, tam yra skirtos specialios mineralinės vatos, plėvėlinės medžiagos ir gipso kartono pokštės.

Ventiliuojamiems fasadams yra naudojami cinkuoto plieno arba aliuminio profilio karkasai. Fasado apdaila atliekama su fibrocementinėmis plokštėmis arba aukšto slėgio HPL laminatu. HTP laminto vidus yra gaminams iš dervomis impregnuoto popieriaus, kuris yra suslėgtas aukštos temperatūros.

Tagged:

LEAVE A RESPONSE

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Related Posts