Straipsnių administracija

straipsniai ir tekstai įvairiomis temomis

DarbasInterjerasNamaiStatyba

židinių montAVIMASReikia pripažinti, kad židinys namuose, tai kaip antra saulė, papildomas šilumos ir šviesos šaltinis, suteikiantis gerų emocijų namų gyventojams. Židiniai mėgiami ne tik šaltais žiemos vakarais, kai galima pasišildyti ant minkštos sofutės, bet ir vasaros naktimis, kai malonu klausytis liepsnos traškėjimo. Židiniai šiandien yra ne kas kitas kaip modernesnis ir patogesnis senovinis „pečius“, kuriuos vis dar turi mūsų močiutės jau visą amžinybę. Kad židinys tarnautų ilgus metus, jam reikalingos ne tik kokybiškos ir tvirtos medžiagos, tačiau ir išmanančios rankos. Židinių montavimas nėra paprastas darbas, jis reikalauja žinių ir susikaupimo. Tik tai garantuoja  puikų rezultatą.

Gera pradžia – pusė darbo

Labai svarbi židinio dalis yra pats židinio pagrindas. Ir tai aktualu įvairių rūšių ugniakūrams. Yra manančių, kad židinių ugniakurai, dar vadinami kapsulėmis, montuojami paprasčiau ir jiems nereikia jokio pagrindo. Tačiau jei norite, kad židinys tarnautų ilgai ir būtų stabilus, naudinga jį pritvirtinti prie pagrindo. Tai gali būti betonuota grindų vieta, kuri neleis židiniui judėti. Labai svarbu, kad židinių kapsulės anga sutaptų su kamino išeinamąja anga, nes tik taip užtikrinsite teisingą dūmų judėjimą  į lauką. Galite pasakyti, jog nedidelės krosnelės neturi kamino, tačiau jų atveju kaminą atstoja storas pailgas vamzdis, kuriuo išeina dūmai.

Atstumai – užtikrintas saugumas

Montuojant židinį labai svarbu, kad židinio kapsulė būtų teisingai įstatyta į tinkamą vietą. Pirmiausia, į ką reikia atkreipti dėmesį, ar kapsulė stovi lygiai ir tvirtai ir ar yra išlaikyti atitinkami atstumai nuo sienos. Patariama, kad kapsulė būtų pakankamai  nutolusi nuo sienos ir baldų (bent 15 cm.), kad mūrijant židinį būtų pakankamai vietos židinio sienelėms.

Sandarinimas

Negalima pamiršti, jog didelį darbą atlieka kaminas. Pro jį dūmai keliauti turi be jokių trukdžių. Tam kamino išėjimas iš patalpos turėtų būtų gerai užsandarintas. Geriausia jį užmaskuoti tvirtomis statybinėmis medžiagomis.

Pabaigtuvės

Atlikus visus būtinus darbus, patariama židinį gražiai apipavidalinti. Dažniausiai žmonės būna pripratę, jog židiniai yra didžiuliai ir mūriniai, tačiau šiandien net ir privačiuose namuose dažnai galima sutikti kuklius modernius židinius, labiau primenančius gražų paveiksliuką. Kaip bus apdailintas Jūsų židinys, nuspręsite patys, tačiau patariama, jog židinio apdaila būtų skoningai priderinta prie bendro namo interjero. Židinys turi įsilieti į namų erdvę, o ne tapti išsiskiriančiu akcentu.

Tagged:

LEAVE A RESPONSE

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Related Posts