Straipsnių administracija

straipsniai ir tekstai įvairiomis temomis

StraipsniaiVerslas

krepšinio kamuolysKrepšinis buvo sukurtas 1891 metais, kai fizinio lavinimo treneris Jamesas Naismithas pradėjo galvoti, ką jo studentams veikti uždarose patalpose. Tuo metu pasaulyje karaliavo futbolas, tenisas, tačiau nedidelė salė futbolui buvo per ankšta, o tenisas neįtraukia daugiau žmonių, tik keturis. Naismitas pakabino du krepšius, paėmė odinį futbolo kamuolį, o savo studentų grupę suskirstęs po 9 liepė tą kamuolį įmesti į krepšį priešininkų komandai. Taip gimė viena populiariausių pasaulyje sporto šakų – krepšinis.

Krepšinio kamuoliai iš pradžių buvo tie patys, su kuriais žaidė ir futbolą. Kadangi jį reikėjo mušinėti į grindis, kamuoliai turėjo šokinėti kur kas geriau nei futbolo. Dėl šios priežasties kamuolys turėjo būti pripūstas kur kas daugiau. Dabartiniai krepšinio kamuoliai turi juodus rėvelius. Jie atsirado tik 1942 metais prieš NBA atsiradimą. Iki tol visi žaidė su lygiu odiniu kamuolius.
Kas gi buvo pirmieji ir žymiausi krepšinio kamuolių gamintojai?

  • Spalding kompanija pradėjo gaminti krepšinio kamuolius ir yra žinomiausia kamuolių gamintoja iš JAV.
  • Molten yra japoniška kamuolių gamintoja, kamuolius pradėjusi gaminti nuo 1958 metų, dabar sparčiai populiarėjanti ir kai kurioms lygoms bei federacijoms teikianti krepšinio kamuolius.
  • Wilson yra labiau žinoma kaip kitų sporto šakų kamuolių gamintoja, tačiau krepšinio kamuolys šiai kompanijai nėra svetimas. Šiuo metu NCAA lyga šios gamintojos kamuolį yra pasirinkusi, kaip oficialų.
  • Rawlings yra Europoje beveik nežinoma kompanija, nors kamuolius gamina nuo 1902 metų.
  • Nike taip pat gamina kamuolius ir tai daro ne bet kam, o pačiai Eurolygai.

Yra ir daugiau kamuolių gamintojų, tačiau jie gamina kamuolius ne oficialioms varžyboms ar sporto organizacijoms, o tiesiogiai žmonėms. Tai dažniausiai guminiai ir sintetiniai kamuoliai, kurie yra skirti tiek lauko, tiek vidaus žaidimui.
Krepšinio kamuoliai turi būti kokybiški ir idealiai apvalūs. Dėl to reikalingos naujausios technologijos. Aišku, jie nėra tokie sudėtingi, kaip futbolo kamuoliai, tačiau idealaus apvalumo pasiekti būtina, norint tapti kurios nors lygos oficialiu kamuoliu.
Krepšinio kamuoliais prekiaujama specializuotose sporto prekių parduotuvės, o taip pat ir internete.

Tagged:

LEAVE A RESPONSE

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Related Posts