Medžių kirtimas: Lietuvos naikinimas ar pramonės plėtimasis?
Lietuva – miškingas kraštas ir su tuo sutinka tiek šios šalies gyventojai, tiek užsieniečiai, kurie atvyksta pamatyti mūsų šalies. Tiesa, medis mums teikia ne tik grožį, tačiau ir labai daug kitos papildomos naudos. Medžiu kirtimas padeda pasirūpinti malkomis, kurios žiemos metu mus apsaugo nuo didelių šalčių. Tuo pačiu baldai, daiktai ir kitos smulkmenos taip pat dažniausiai gaminamos iš medžio, kadangi pastarieji taip pat ne tik labai gražiai atrodo, tačiau tuo pačiu yra atsparūs aplinkos veiksniams bei esą ilgaamžiai. Tokie pliusai dažniausiai lemia, kad žmonės taip nuoširdžiai vertina medienos teikiamas galimybes ir natūralu, kad medžių kirtimas tapo kur kas intensyvesnis nei buvo iki tol.
Tai ką turime – dar tik pradžia
Medžių kirtimas tai ne pramoga, kuria užsiima žmonės. Tai procesas, kuris galiausiai nuveda link kokybiško rezultato. Verta akcentuoti, kad lietuviais verslininkai taip pat labai rimtai žiūri į gamtos teikiamus malonumus ir klaidingai manoma, kad medžiai kertami ištisai nevertinant gyvenančių žvėrelių arba pačios gamtos. Tiesa ta, kad viskas labai tiksliai apskaičiuota ir tuo pačiu medeliai labai skubiai atsodinami, kad būtų iš naujo atkurta ekosistema. Tai reiškia, kad kiekvienas nukirstas senas medis ne tik mums atneša naudą, tačiau tuo pačiu užleidžia naują žemę jaunam, augti pasiruošusiam medžiui.
Svarbiausia, kad ir toliau mėgautumėmės miškais
Akivaizdu yra tai, kad medžių kirtimas Lietuvoje išvystė labai daug naujų pramonės šakų, kuriomis mes šiuo metu galime didžiuotis. Paprasčiausiai, galimybės yra tokios plačios, kad panašu, jog tautiečiai neplanuoja sustoti. Ne tik mūsų šalyje, tačiau ir užsienyje gaminiai labai vertinami, o lietuviškas ąžuolas pristatomas kaip pats galingiausias medis galintis apsaugoti visą šeimą nuo vėjo. Skamba kaip pasakoje, tačiau štai tokia stebuklinga yra mūsų gamta. Taigi, medžių kirtimas padeda Lietuvai tobulėti ir pasiekti daugiau nei ji turi dabar. Mūsų pramonė labai intensyviai lenktyniauja su didžiausiomis pasaulio valstybėmis ir tik todėl, kad egzistuoja labai plati pasiūla.
Kas parašė šitą straipsnį?