Straipsnių administracija

straipsniai ir tekstai įvairiomis temomis

DarbasFinansaiPaslaugos versluiVerslas

Buhalterinės paslaugos Vilniuje pradedančiosioms įmonėms

buhalterinės paslaugosLietuvoje gana įprasta, kad vidutinio dydžio įmonėje (10-25 darbuotojai) dirba vyr. buhalteris, o kartais net ir apskaitininkas. Kartais buhalteriai dirba pilnu etatu, o kartais tik 0,5 dėl nedidelio darbo krūvio. Akivaizdu, kad šios paslaugos yra labai paklausios.

Dabar jos yra dar paklausesnės, dėl pastaraisiais pora metų besikeičiančios verslo aplinkos.

Startupai – geriausi buhalterinių paslaugų tiekėjų  draugai

Buhalterinės paslaugos startupams yra tos pačios, kaip ir bet kuriai kitai įmonei. Aišku, priklauso nuo to, koks įmonės tipas – MB ar UAB. Pradedantysis verslas susilaukia itin nemažai dėmesio ne tik iš verslo žiniasklaidos, bet ir iš Valdžios. Įvairios institucijos nepuola bausti pradedančiųjų verslininkų už klaidas, o stengiasi padėti susitvarkyti su dokumentacija, mokesčiais ir ataskaitomis. Toks požiūris itin svarbus, nes verslininkai nėra dirbtinai žlugdomi.

Buhalterinės paslaugos paprastėja. Individualiai dirbantys verslininkai būna patys sau buhalteriai, tačiau įsteigus įmonę paprastai reikalinga profesionali pagalba. Čia padeda buhalterinės apskaitos įmonės, dirbančios su startupais (pavyzdžiui, Ekiu). Kuo ta pagalba pasireiškia? Tuo, kad mėnesinis paslaugų tarifas yra paprastai mažesnis.

Vidutinė kaina už bugalterines paslaugas smulkioje įmonėje yra 500-700 litų + PVM. Startupams, tuo tarpu, taikomas sumažintas tarifas – 350 Lt + PVM per mėnesį. Tai itin palanki kaina nedidelei 1-3 darbuotojų įmonei, kuri dar neturi ilgalaikio turto, nesamdo žmonių iš šalies (autorinių sutarčių pagrindu), neatlieka daug finansinių operacijų, ar grynų pinigų operacijų.

Kaip tik taip dirba startupai – pradedantieji technologiniai verslai, kuriems pirmieji metai yra ypač svarbūs.

Buhalterinės paslaugos Vilniuje yra gana nebrangios. Atrodytų, turėtų būti priešingai, tačiau yra vienas momentas, kuris itin gerai reguliuoja kainas – konkurencija. Konkurencija Vilniuje didelė, juo labiau, kad pakeisti buhalterinių paslaugų įmonę yra gana paprasta – suvedi senuosius buhalterius su naujais, pasirašai pora įgaliojimų, įsakymų ir viskas – buhalteriniai duomenys perduodami iš vienos įmonės į kitą. Kančių kelių eiti nereikia – tegul juos jau eina buhalteriai, kuriems kitų buhalterių darbo tvarka neatrodo priimtina. Iš esmės buhalterinės paslaugos Vilniuje teikiamos 4 rūšių profesionalų:

  1. Įmonėje dirbančių buhalterių;
  2. Laisvai samdomo buhalterio;
  3. Nedidelės buhalterinės įmonės;
  4. Stambios buhalterinės įmonės, teikiančios ne tik buhalterines, bet ir audito, bei finansinių konsultacijų paslaugas.

Startupams priimtiniausias 2-as ir 3-ias variantai. Saugiausias –  3-ias variantas – nedidelės buhalterinės apskaitos paslaugas teikiančios įmonės.

Tagged:

1 COMMENTS

  1. na taip startupams geriau samdytis įmonę, nes su laisvais samdomais buhalteriais šiek tiek rizikinga, turint omeny jų patirties galimą stygių, ko labai reikia naujoms įmonėms.

LEAVE A RESPONSE

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Related Posts