Straipsnių administracija

straipsniai ir tekstai įvairiomis temomis

InterjerasNamaiPaslaugos gyventojamsPrekybaStraipsniaiVerslas

Virtuvės baldai: kokias pagrindines klaidas darome, projektuodami virtuvę?

viruvės baldaiVirtuvė – viena svarbiausių  zonų visuose namuose, čia ne tik gimsta skaniausi patiekalai, čia vyksta nuolatinis bendravimas su namiškiais ir draugais. Tai viena, kurioje nuolatos verda gyvenimas. Daugelis iš mūsų vaizduotėje turime susikūrė vaizdą, kokie turėtų būti virtuvės baldai, spalvos, kiekvienas daiktas turi savo vietą, tačiau kartais įgyvendinta svajonė atrodo ne tokia ideali kaip vaizdas, gimęs mūsų galvoje. Taigi, aptarkime tris didžiausias klaidas, kurias padarome, projektuodami savo virtuvę.

Klaida Nr. 1: Virtuvėje nepatogu judėti

Virtuvė paprastai būna suskirstyta į  trys zonas – šlapiąją zoną, kurios dėmesio centre yra plautuvė, šiukšlių dėžė ir indaplovė, saugojimo zoną, joje statomas šaldytuvas ir virtuvinės spintos, kuriose laikomi maisto produktai ir virtuvinė technika ir galiausiai maisto gaminimo zoną, svarbiausia vieta virtuvėje, joje praleidžiame daugiausiai laiko. Tad, labai svarbu, kad visos šios zonos būtų patogiai išdėstytos. Standartinis Lietuvos būstas nelabai gali pasigirti didele virtuvės erdve, todėl geriausias pasirinkimas šias zonas išdėstyti trikampiu. Trikampiu išdėstyti virtuvės baldai darbo zonas suskirsto taip, kad jose patogu judėti ir virtuvėje gali suktis keli žmonės. Jei virtuvė ypač maža, optimaliausias pasirinkimas – tiesinė arba vienos sienos virtuvė. Taip sutaupysite erdvės sąskaita, todėl vakarienę draugams galės gaminti ir visa kompanija.

Visai nesvarbu, kaip gražiai atrodo virtuvės su sala, tačiau, kai kalbama apie virtuvę, svarbiausia funkcionalumas, o tik po to grožis, o norint suderinti viską, geriausia kreiptis į profesionalų dizainerį.

Klaida Nr. 2: Virtuvės baldai „iš ateities“

Virtuvės interjero tendencijos keičiasi taip pat greitai kaip ir drabužių mados. Šiais metais populiarus modernus maksimalizmas, kitais metais į mados viršūnes gal būt pasibels futurizmas, o po kelių metų vėl bus atsigręžta į romantiškąjį Provansą. Todėl aklai vaikytis madų nepatartina, virtuvės interjerą geriausia derinti prie visų namų stiliaus, tačiau nevalia pamiršti, kad virtuvėje svarbiausia funkcionalumas. Jei nusprendėte, kad jūsų virtuvė bus minimalistinė, tai gerai apgalvokite, kur sutalpinsite visus buitinės technikos prietaisus. Virtuvinės spintos arba pakabinamos spintelės turi būti ne tik gražios bet ir talpios, todėl svarbu, kad pilnai išnaudotumėte baldų funkcionalumą.

Klaida Nr. 3. Neskiriama pakankamai dėmesio virtuvės apšvietimui ir vėdinimui

Seno dizaino virtuvėse dažniausiai naudojamas paprastas apšvietimas – lempa prie lubų. Tačiau toks apšvietimas sukelia nemaža0 nepatogumų, kadangi meta šešėlį, o prieblandoje dirbti su aštriu peiliu ne pats protingiausias pasirinkimas. Todėl neapsiribokite paprastu apšvietimu. Projektuodami virtuvę įmontuokite šviesas ir ties darbo zona, virykle bei plautuve. Jei jūsų spintelių durys atsidarydamos užstoja šviesą, galima kelias papildomas lemputes įmontuoti ir į spinteles. Be to, dailiai apšviesti virtuvės baldai atrodo žymiai įspūdingiau.

Ir pabaigai pakalbėkime apie vedinimą. Nepaisant to, kad galbūt esate puikus kulinaras, tačiau atminkite, kad net ir geriausiems pasaulio šefams gali nutikti nelaimių – sudega kepsnys, prisvyla sriuba ir pan. todėl geras virtuvės vedinimas apsaugos jus ne tik nuo nemalonaus kvapo, bet ir patalpoje nesikaups drėgmė bei neaprūks sienos.

Tagged:

LEAVE A RESPONSE

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Related Posts