Straipsnių administracija

straipsniai ir tekstai įvairiomis temomis

NamaiPaslaugos gyventojamsPaslaugos versluiStraipsniai

Elektros tarifai – lankstesnės galimybės daugiau suvartojantiems

ElektrumElektros energija daugeliui gamyba užsiimančių įmonių yra pagrindinės einamosios išlaidos, dažnai lemiančioms ir gaminamo produkto savikainą. Tuo labiau, jog elektros energijos kaina yra viena didžiausių Europoje ir tai lietuviškam verslui neprideda konkurencinio pranašumo. Tad natūralu, jog ieškoma būdų, kaip sumažinti elektros sąnaudas ir taip sutaupyti.

Nuo 2010-ųjų pradėjus elektros energijos ūkio pertvarką, įvyko esminiai pasikeitimai ir kainų atžvilgiu.  Jau nuo 2013 metų visi juridiniai asmenys elektros energiją įsigyja iš nepriklausomų elektros tiekėjų, kurių Lietuvoje, palyginus su kitomis Baltijos šalimis yra daugiausiai (2012 metų duomenimis Estijoje – 10, Latvijoje – 7, Lietuvoje – 27 nepriklausomi elektros tiekėjai), o kur didžiausia konkurencija, ten didžiausia nauda vartotojui.

Garantinio elektros tiekėjo „Lesto“ kaina yra gerokai aukštesnė nei nepriklausomų elektros tiekėjų, todėl vien tiekėjo pasirinkimas lemia mažesnes išlaidas. Nauji elektros tarifai pristatomi tiekėjų skiriasi priklausomai nuo nepriklausomo tiekėjo prisiimamos rizikos už kainų elektros rinkoje svyravimus, įsipareigojimų ir patirties elektros rinkoje. Tad didžiausią patirtį turinčios įmonės gali pasiūlyti geriausius sprendimus. Visgi, renkantis reikėtų atsižvelgti į tarifų pasiskirstymą mažos, vidutinės ir aukštos apkrovos laikotarpiais ir priklausomai nuo įmonės veiklos apsiskaičiuoti potencialias išlaidas elektros energijai taikant įvairius tarifus. Pavyzdžiui, jei gamybine veikla užsiimanti įmonė gali dirbti pilnu pajėgumu nakties periodu, kuomet yra mažiausia apkrova, tuomet verta rinktis nakties periodui pritaikytus tarifus ir taip džiaugtis nemaža sutaupyta suma.

Nepriklausomų tiekėjų siūlomi elektros tarifai  (pvz.:  Elektrum)  yra lankstesni, todėl labiau pritaikomi skirtingiems verslo modeliams. Dar vienas svarbus privalumas, kuriuos džiaugiasi daugiausia elektros suvartojantys juridiniai asmenys, yra fiksuotos kainos. T.y sudarius sutartį, numatyti nauji elektros tarifai galioja visą sutarties laikotarpį nepriklausomai nuo elektros kainos rinkoje. Jau dabar pasigirsta atgarsių, jog su nepriklausomais elektros tiekėjais įmonės sutaupė nuo kelių šimtų iki keliasdešimt tūkstančių litų per metus. Tikėtina, jog šis elektros ūkio pasikeitimas netrukus palies ir privačių valdų savininkus, kurie taip pat galės mėgautis laisvos elektros rinkos teikiamais privalumais ir skaidžiu elektros pirkimu.

Tagged:

LEAVE A RESPONSE

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Related Posts