Straipsnių administracija

straipsniai ir tekstai įvairiomis temomis

Namai

Nauji butai Vilniuje pagal ekologiškus sprendimus

nauji butai VilniujePagaliau visuomenė tampa vis sąmoningesnė, labiau rūpinasi ne tik savo, tačiau ir visos žmonijos ateitimi. Domėjimasis ekologija pamažu tampa norma, pradedant maisto pasirinkimu, šiukšlių rūšiavimu bei atliekų perdirbimu. Todėl nenuostabu, jog ir naujos statybos daugiabučiai taikosi prie šių tendencijų ir yra statomi ne tik jaukiam, taupiam, tačiau ir ekologiškam gyvenimui.

Inovatyviausi sprendimai padeda ne tik sutaupyti įvairius gamtos išteklius, tačiau yra draugiški aplinkai, o finansinė investicija atsiperka gal ir lėčiau, tačiau su kaupu.

Štai, pavyzdžiui, saulės kolektorių naudojimas yra pakankamai naujas elementas, naujų daugiabučių namų statyboje. Jų pagalba šildomas vanduo, tad už pašildymą papildomai mokėti nereikia. Nebent saulės per mažai(pavyzdžiu, žiemos metu) arba lauke rūkas – tuomet vanduo šildomas įprastiniu būdu. Tačiau suvartojamos energijos kaštai – minimalūs.

Siekiant maksimaliai sutaupyti išlaidas už komunalines paslaugas bei dar labiau sumažinti elektros energijos vartojimą, bendro naudojimo patalpose (laiptinėse, garažuose), įrengiamas apšvietimas saulės baterijomis. Tam naudojamos modernios elektrą taupančios lemputės arba LED technologijos.

Nauji butai Vilniuje tampa ekologiškesni ne tik dėl inovatyvių technologijų įdiegimo. Vis dažniau namų statyboje ar vidinėje butų apdailoje naudojamos natūralios medžiagos, pasižyminčios ilgaamžiškumu. Pavyzdžiui, akmuo, medis. Natūralios medžiagos yra tvirtos, ilgaamžės, nesukelia alerginių reakcijų.

Ekologija svarbi ne tik iš vidaus. Vis daugiau naujų daugiabučių namų kvartalų dygsta netoli parkų, tvenkinių, miškų. Žaluma pasaulyje sparčiai nyksta, tad po dienos darbų dulkiname ir pilkame mieste , tikrai norisi pailsėti nuosavoje žalioje oazėje.

Ekologiškas interjeras ne ką mažiau svarbus už vaizdą pro langą. Naujų daugiabučių kvartalų kiemai apsodinami gražiomis, žaliomis vejomis. Vaikų žaidimų aikštelėms stengiamasi naudoti kuo saugesnes natūralias medžiagas, pavyzdžiui, medieną.

Žinoma, renkantis būstą, svarbu ne tik tai, kad jis būtų ekologiškas bei kuo arčiau parko ar miško. Svarbi ir infrastruktūra, netoliese veikiančios mokymosi įstaigos ar darželiai. Įrengtos saugumo sistemos, gera garso izoliacija. Patogus išplanavimas, gera šilumos ir ventiliacijos sistema.

Tačiau vis dažniau pageidavimų sąraše atsiduria ir žodis ekologiškas.

 

Tagged:

LEAVE A RESPONSE

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Related Posts