Straipsnių administracija

straipsniai ir tekstai įvairiomis temomis

Sveikata ir grožis

Ilgai negyjančios žaizdelės – odos vėžio požymis

 kaip pasireiškia odos vėžys.Kiekvienas žmogus yra bent kartą gyvenime sirgęs tam tikra odos liga – juk vaikystėje visi vaikai anksčiau ar vėliau praserga raudoniuke ar vėjaraupiais, o vyresniame amžiuje susiduriame su įvairiomis alergijomis, egzema, nušalimais, spuogais bei kitomis odos būklėmis.

Dažniausiai įvairūs odos audinio susirgimai yra nesunkiai išgydomi. Šiandien yra itin pažengusi lazerinė dermatologija, kurios dėka beveik be žymės pašalinami net ir randai bei varginantys spuogai. Tačiau kai kada odos būklė praneša ir apie rimtesnio pobūdžio susirgimus. Deja, neretai tokie simptomai kaip atsivėrusi žaizdelė ar odos paraudimas, kurį niežti, yra sumaišomas su paprastesnėmis odos ligomis, tarkime, egzema, nors iš tiesų tai būna pirmasis odos vėžio simptomas. Tad kiekvienam būtina žinoti, kaip pasireiškia odos vėžys.

Odos vėžys gali būti trijų tipų: bazalioma, melanoma ir plokščialąstelinis odos vėžys.

Iš šių atvejų pati pavojingiausia, tačiau turbūt lengviausiai atpažįstama odos vėžio forma – melanoma. Jai įtarti užtenka pastebėti sparčiai besikeičiantį ar kraujuojantį apgamą ant savo kūno. Laiku įtarus šią odos ligą ir išsityrus apgamą, galima taikyti parinką gydymą ir pašalinti apgamą, kuriame aptikta vėžinių ląstelių.

Su įprastomis odos ligomis dažniau supainiojama bazalioma ir plokščialąstelinis odos vėžys. Bazalioma yra dažniausia, bet mažiausiai pavojinga odos vėžio forma, kadangi piktybinės ląstelės dauginasi gana lėtai ir nėra linkusios greitai plėstis į kitus audinius. Tačiau vertėtų žinoti, kaip pasireiškia odos vėžys bazalioma. Jeigu ant odos pastebėjote atsivėrusią žaizdelę, kuri negyja kelias savaites arba užsitraukė į šašą arba jeigu odoje iškilo rausva dėmelė, kurią niežti, tai gali būti bazaliomos simptomai.

Dermatologas-dermatologas šiuos simptomus turėtų nesunkiai atpažinti ir atlikti pacientui tyrimus bei pasiūlyti odos vėžio gydymo būdą. Laiku atpažintas ir pradėtas gydyti odos vėžys nesukels jokių didesnių komplikacijų, tačiau, kad ši liga būtų atpažinta, būtina nuolatos sekti savo odos būklę ir kreiptis į gydytoją vos pastebėjus įtartinus simptomus – tiek neįprastas žaizdeles odoje, tiek pasikeitusius apgamus. Rūpinkitės savo sveikata ir bent kartą per metus pasitikrinkite dėl odos vėžio.

 

Tagged:

LEAVE A RESPONSE

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Related Posts