Straipsnių administracija

straipsniai ir tekstai įvairiomis temomis

El. komercijaInterjerasNamaiPaslaugos gyventojamsPrekybaStraipsniaiSveikata ir grožisVerslas

Ko gero, jau ne kartą  teko girdėti, kad vilnonė patalynė yra puikus pasirinkimas. Tačiau dėl kokių priežasčių verta rinktis šios rūšies patalynę? Kokie yra jos privalumai bei trūkumai? Kokia priežiūra yra reikalinga vilnoniams gaminiams? Pateiksime atsakymus į šiuos klausimus.

Kalbant apie vilną, būtina paminėti, jog tai yra visiškai natūralus produktas, turintis daug puikų savybių. Būtent dėl šių priežasčių vilnos gaminiai, palyginti su audiniais, yra brangūs. Vis dėlto, verta nepagailėti pinigų ir įsigyti kokybiškos vilnos prekių – jos taps puikiai investicija į save.

vilnonė patalynė

Kokie yra vilnonės patalynės privalumai? Džiugina tai, kad jų yra išties nemažai. Visų pirma, reikia pabrėžti, jog vilna turi gydomųjų savybių. Būtent dėl šios priežasties vilnos gaminiai turėtų atsirasti senyvo amžiaus arba sąnarių skausmais besiskundžiančių žmonių namuose. Pasirodo, jog vilna šildo skaudančią vietą, mažina sąnarių skausmus, taip pat puikiai tiks ir tiems, kuriuos kamuoja reumatas. Tačiau teigiamas vilnos gaminių poveikis sveikatai yra kur kas didesnis: maža to, jei miegosite apsigaubę vilnone antklode jums bus ne tik labai šilta, bet ir galėsite mėgautis unikaliu masažu, kurie atliks vilnos plaukeliai. Jų dėka yra skatinama kraujotaka, labiau atpalaiduojami raumenys, užtikrinamas ląstelių aprūpinimas krauju. Dėl šių unikalių vilnonės antklodės savybės galėsite greičiau atsipalaiduoti ir užmigti, o rytą jausitės itin žvalūs bei pailsėję. Anot specialistų, jei miegosite apsikloję ne sintetine, o vilnone antklode, sumažinsite širdie ligų tikimybę. Kadangi vilna yra visiškai natūralus audinys, negalintis sukelti alergijos, vilnonė antklodė puikiai tiks alergiškiems, odos ligomis sergantiems žmonėms bei mažiems vaikams. Vilnonė patalynė turi savybę išgarinti drėgmę, tad tiek žiemą, tiek vasarą yra palaikoma optimali temperatūra, užtikrinanti kokybišką miegą.

Kas pasakytina apie vilnonės patalynės priežiūra? Norint tinkamai prižiūrėti vilnoninę patalynę, būtina laikytis paprastų taisyklių:

  1. jei tik turite galimybę, vėdinkite vilnonę patalynę, jei tai darysite saulėtą dieną – efektas bus kur kas didesnis;
  2. kiekvieną rytą nepamirškite rankomis pakedinti vilnonės antklodės – šio veiksmo dėka antklodė atgaus pirminę išvaizdą ir atrodys kur kas dekoratyviau;
  3. siekiant užtikrinti idealią vilnonės patalynės švarą, rekomenduojama ją skalbti. Vis dėlto derėtų atminti, jog kai kurios skalbimo programos gali pakenkti patalynės kokybės, tad skalbimui derėtų parinkti tik atitinkamas programas arba skalbti rankomis, o išskalbus leisti natūraliai išdžiūti. Patalynę reikėtų džiovinti apniukusią dieną, kadangi tiesioginiai saulės spinduliai gali pakenkti šlapiai vilnai.

Sužinojome grynos vilnos privalumus ir kaip ją reikia prižiūrėti, tačiau reikia pabrėžti ir tai, jog vilna gali būti įvairių rūšių. Kiekvienai vilnos rūšiai yra būdingos tam tikros ypatybės, kurias privalu žinoti: kupranugarių vilna yra itin minkšta ir švelni, tad jei įsigijote iš kupranugario vilnos pagamintą antklodę, užvalkalai jums bus nebereikalingi – patirsite neapsakomą malonumą miegodami apsigaubę kupranugario vilnos antklode; australietiška vilna tarnauja ypač ilgai; europietiška vilna neturi baltumo, todėl ji yra baltinama specialiomis priemonėmis, tad jei turite itin jautrią odą, rinkitės australietišką arba kupranugario vilną; kašmyro ožkų vilna yra itin gerai vertinama dėl savo unikalaus švelnumo bei lengvumo, tad iš šios vilnos pagamintos antklodės puikiai tiks kūdikiams bei mažamečiams. Žinodami kiekvienos vilnos privalumus galėsite išsirinkti tokią vilnonę patalynę, kuri geriausiai atitiks jūsų poreikius.

Nors vilnonė patalynė yra išties puikus produktas, tačiau yra žmonių, kurie ši patalynė gali netikti. Kokiems žmonėms geriau nepirkti vilnonės patalynės?  Skiriamos kelios žmonių grupės: pirmoji – žmonės, kurie serga bronchine astma. Priežastis, kodėl vilnonė patalynė netinka žmonėms, sergantiems bronchine astma, yra ta, jog natūrali vilna gali paskatinti dusulio priepuolius. Vilnonės patalynės geriau nepirkti ir tiems žmonėms, kurie yra alergiški naminių gyvūnėlių kailiui. Na, o jei savo namuose auginate šunis, turėtumėte žinoti, šunys gali užuosti vilnonę patalynę ir jos kvapas jiems gali priminti kito gyvūno kailio kvapą, tad dėlto gali kilti šunų agresijos priepuoliai.

Kaip matyti, vilnonė patalynė turi daug puikų savybių, puoselėjančių mūsų sveikatą bei gerinančių savijautą, be to, šiai patalynei nereikia ypatingos priežiūros. Būtent dėl šių priežasčių vilnonės patalynės komplektas gali tapti puikia dovana jūsų artimiems žmonėms.

Tagged:

LEAVE A RESPONSE

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Related Posts