EksportasPaslaugos verslui

Ką daryti, jeigu krovinys nepasiekė tikslo laiku?

laikas

Patyrę krovinių gabenimo „grandai“ ir yra labai gerai įvaldę visus pervežimo ir laiko valdymo procesus, puikiai išmano šią sritį. Todėl tokios kompanijos retai kada susiduria su problemomis, susijusiomis su kroviniais, laiku nepasiekusiais adresato. Vežėjai puikiai supranta, jog jie yra labai svarbi detalė užsakovo verslo grandinėje. Dėl šios priežasties, jie privalo laikytis griežtų įsipareigojimų užsakovams ir yra numatę alternatyvius sprendimo būdus ekstremaliems atvejams, pervežimo metu.

Vienas iš svarbiausių dalykų, siekiant užtikrinti krovinių nugabenimą laiku, – procesų valdymas juos automatizuojant. Į tai įeina ir transporto parko modernizavimas, navigacijos, sekimo sistemų diegimas ir itin griežtas laiko procesų planavimas bei kontrolė. Be to, kiekvienas krovinio gabenimo sandoris veikia pagal CMR konvencijoje numatytas nuostatas, kurių privalo laikytis transportavimo paslaugas teikianti įmonė. Laikoma, kad visa atsakomybė už krovinį ir tinkamą jo pristatymą priklauso vežėjui, vos tik krovinys yra jam perduodamas.

Už krovinio sugadinimą, praradimą ar jo pavėluotą pristatymą taip pat yra atsakingas vežėjas. Todėl nutikus tokiems atvejams, užsakovas visuomet gali kreiptis į teismą dėl žalos atlyginimo, jeigu nepavyksta pasiekti sprendimo bendru abiejų šalių susitarimu. Tačiau yra ir tam tikri atvejai, kuriuos įrodžius, vežėjas gali būti atleistas nuo atsakomybės. Ir tie atvejai, pagal CMR konvenciją yra keli, nusakantys, jog aplinkybės nepriklauso nuo vežėjo netinkamų veiksmų ar aplaidumo.

Tai atvejai dėl paties užsakovo kaltės ar aplaidumo, jo duotų nurodymų, dėl netinkamai pateiktos ar nuslėptos informacijos apie krovinį ir defektus. Taip ir dėl tokių aplinkybių, kurių krovinį gabenanti bendrovė negalėjo pakeisti ar jų išvengti ir užkirsti joms kelią. Viena iš jų gali būti oro sąlygos, tarkime, vykdant pervežimą jūrų transportu, dėl atidėto išplaukimo ar įplaukimo į uostą https://ingstad.lt/logistikos-paslaugos/kroviniu-pervezimas-keliais-ftl-ltl/kroviniu-gabenimas-keliais-is-i-svedija/.