Straipsnių administracija

straipsniai ir tekstai įvairiomis temomis

Automobiliai

Visi vairuotojai turėtų nepamiršti, kad žieminės padangos nėra tik būtinas automobilio aksesuaras, be kurio jūsų automobilis negali važiuoti. Tai yra svarbu, nes nuo pasirinktų padangų priklauso jūsų ir visų aplinkinių saugumas.

Kuo žieminės padangos skiriasi nuo vasarinių? Visų pirma, gumos mišinio sudėtimi. Žieminėse padangose ​​gumos mišinys yra minkštesnis, kad būtų maksimaliai sukibęs ir padidėjęs kontaktas su keliu. Tačiau toks gumos mišinys teisingai veikia tik esant drėgnam šaltam rudens ir žiemos orui, o vasarą ir ant sauso asfalto žieminių padangų savybės smarkiai nublanksta. Be to, jos dažniausiai kelia daug triukšmo ir greitai susidėvi, kai naudojamos ne sezono metu.

Žieminės padangos yra specialiai sukurtos naudoti šaltuoju metų laiku ne aukštesnėje kaip + 7 ° C temperatūroje.

Kiekviena padanga turi savo standartinį dydį (žymėjimą). Jį galima rasti ant padangos šono. Ten užrašyti skaičiai reiškia eilutes, spindulį, apkrovos indeksą ir greičio indeksą.

Serija rodo profilio plotį (milimetrais) ir aukštį (procentais nuo pločio). Apkrovos indeksas leidžia suprasti didžiausią leistiną apkrovą, kurią padanga gali atlaikyti, o greičio indeksas – maksimalų greitį, kuriuo padangos nepraras savo savybių (išreikštos raide).

Svarbiausias žieminių padangų rodiklis yra protektorius. Jo piešinys kartais gali pasakyti daugiau apie padangą nei visos etiketės. Žieminės padangos paprastai turi ryškų gilų protektoriaus raštą – reljefinės, su plačiais grioveliais, protektoriaus blokais, zigzago angomis vandens nutekėjimui ir savaiminiam valymui nuo sniego.

Dažniausiai kyla klausimas kada rinktis dygliuotas padangas?

Trintinė (nedygliuota) padanga mieste gerai rieda tiek  sausu asfalto, tiek snieguotame kelyje. Dygliuotos padangos gerai tinkamos važiuoti apledėjusiu keliu ar esant suspaustam sniegui.

Visos jūsų automobilio padangos turi būti vienodos. Priešingu atveju nė vienas iš jų neveiks tinkamai.

Tagged:

LEAVE A RESPONSE

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Related Posts