Straipsnių administracija

straipsniai ir tekstai įvairiomis temomis

DarbasPaslaugos gyventojamsVerslas

Ką reikia žinoti apie nacionalinę darbo vizą?

Užsienietis, turintis nacionalinę vizą, gali atvykti į Lietuvos respubliką ir pasilikti šalyje vizoje nurodytą laiką iki 12 mėnesių. Yra vienkartinės ir daugkartinės nacionalinės vizos.

Vienkartinė nacionalinė darbo viza lietuvoje išduodama užsieniečiui, kuriam buvo suteikta laikina ar nuolatinė gyvenamoji vieta Lietuvos Respublikoje. Daugkartinė nacionalinė viza suteikiama užsieniečiams, kurie atvyksta dirbti, studijuoti ir užsiima teisėta veikla Lietuvoje. Visą informaciją apie nacionalinės vizos išdavimą pateikta Migracijos departamento svetainėje.

Jeigu užsieniečiui buvo suteikta daugkartinė nacionalinė viza, kitą vizą galima gauti tik jei praėjo daugiau nei 90 dienų nuo ankstesnės vizos galiojimo pabaigos.

Jei užsienietis paprašė naujos daugkartinės vizos nepasibaigus ankstesnei galioti, jam gali būti suteikta daugkartinė viza, kurios galiojimo laikas ne ilgesnis nei 1 metai.

Jei užsieniečiui buvo suteikta vienerių metų daugkartinė nacionalinė viza, praėjus mažiau nei 90 dienų nuo jos galiojimo pabaigos ir jis kreipėsi dėl leidimo gyventi Lietuvos Respublikoje, gali būti suteikta daugkartinė nacionalinė viza ne ilgesniam nei 5 mėnesių laikotarpiui nuo prašymo pateikimo dienos.

Ilgalaikės vizos reikia kreiptis asmeniškai į Lietuvos atstovybę, kuri tvarko prašymus išduoti vizą.

Pirmasis ilgalaikio buvimo Lietuvoje variantas yra darbas.

Antrasis variantas yra studijos. Jums išduodamas pažymėjimas, patvirtinantis, kad esate vienos iš šalies švietimo įstaigų studentas. Taip pat turite įrodyti finansinę nepriklausomybę arba gauti savo tėvų rėmimo laišką, o stipendijos pažymėjimas taip pat taps viena iš garantijų.

Trečia galimybė kreiptis dėl nacionalinės vizos yra šeimos ryšiai. Jei turite močiutę ar senelį Lietuvoje, tuomet galite lengvai paprašyti jų atsiųsti jums kvietimą apsilankyti Lietuvoje. Tokios vizos privalumas yra tas, kad nereikia mokėti konsulinio mokesčio.

Taip pat gali gauti nacionalinę vizą: sportininkai, jei vienas iš sutuoktinių yra Lietuvos pilietis, žurnalistai.

Pareiškėjai dėl nacionalinės vizos moka 120 EUR vizos mokestį. Prašymas išduoti vizą pildomas internetu.

Tagged:

LEAVE A RESPONSE

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Related Posts