Straipsnių administracija

straipsniai ir tekstai įvairiomis temomis

FinansaiPaslaugos gyventojamsPaslaugos verslui

Viskas, ką verta žinoti turintiems skolininkų

Tikriausiai sunkiai rastume žmogų, kuris gyvenime nebūtų niekam paskolinęs pinigų. Finansiniai santykiai vyksta ne tik tarp draugų ir pažįstamų, bet ir verslo srityje. Deja, paskolinti pinigai ne visuomet grąžinami. Žinoma, dėl dešimties eurų, paskolintų kaimynui, nesukame sau galvos. Tačiau net ir dideles pinigų sumas paskolinę ir jų neatgavę žmonės kartais nesiryžta imtis veiksmų. Dažniausiai tai būna dėl paprasčiausios informacijos stokos ir nežinojimo kaip vyksta skolų išieškojimas. Tad ką verta žinoti turintiems skolininkų.

  • Kas būtina norint atgauti skolą?

Žinoma, kiekviena skola turi būti grąžinta. Tačiau praktiškai yra keletas sąlygų, kurios turi būti patenkintos tam, kad skolų išieškojimas būtų įmanomas. Pirmiausia, būtina turėti skolą įrodančius dokumentus. Priešingu atveju, nei teismas, nei skolų išieškojimo įmonė negalės jums padėti. Dažniausiai tarp fizinių asmenų pasirašomi paskolos rašteliai. Teisingai sudarytas šis dokumentas yra skolos įrodymas net jei jis nėra patvirtintas notaro. Tiesa, teisme jis  turės galią, jei suteikiama paskola ne didesnė nei 3000 eur. Jei paskola didesnė nei 3000 eur, skolos raštelis turi būti patvirtintas notaro.

  • Kaip vyksta skolų išieškojimas?

Jei turite skolą įrodančius dokumentus, galite kreiptis į teismą su ieškiniu priteisti skolą arba į skolų išieškojimo įmonę. Šiose įmonėse atliekamas ikiteisminis skolų išieškojimas procesas, kuriuo siekiama atgauti skolą be teismo. Įmonės darbuotojai kontaktuoja su skolininku, siunčia raštiškus priminimus, įspėja dėl skolos negrąžinimo pasekmių. Jei atvejis nėra komplikuotas, dažniausiai skola atgaunama ikiteisminiu būdu.

  • Kiek kainuoja skolų išieškojimas?

Teisminio skolos išieškojimo atveju pateikiant ieškinį reikia mokėti žyminį mokestį, o po teismo teismo išlaidas. Šios išlaidos gali būti priteistos apmokėti atsakovui (skolininkui). Kai vykdomas ikiteisminis skolų išieškojimas, sutartyje nustatytas  mokestis mokamas įmonei. Dažniausiai mokestis priklauso nuo išieškomos sumos ir mokamas po skolos išieškojimo.

Svarbiausias dalykas norint atgauti skolą yra imtis veiksmų. Skolų išieškojimas nėra jau toks sudėtingas procesas, kaip kartais atrodo iš pirmo žvilgsnio. Ikiteisminio išieškojimo atveju jo sėkmė didžiąja dalimi priklauso nuo išieškojimo įmonės veiksmų. Tad pasirinkus patikimą bendrovę, nė nepastebėsite kaip skola jums bus grąžinta.

Skolas padeda išieškoti patyrę teisininkai. Daugiau informacijos apie tai rasite čia: https://teisineskonsultacijos.lt.

Tagged:

LEAVE A RESPONSE

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Related Posts